Ve zkratce

Tak prázdniny již běží. Pokud to jde, chodíme létat a občas něco stavíme. Radek Bačina navštívil Všechov a odlétal další soutěž F1G. Ostatně Bačinovic byli na několika soutěžích a tak očekávám, výsledky do evidence výkonů. Tam zatím figurují jenom oni a Kamil Vydra. Nikdo další se zatím nepřidal.

Tak tedy, v pondělí 12.7. jsme byli na letišti s Romanem a Zdeňkem Pucholtem. Vzhledem k „beztermičnosti“ jsme korespondenční soutěž nelétali. Jenom Roman udělal dva krásné starty se Saturnem. Mimochodem, umí jej vytáhnout zatraceně vysoko. Jirkův Čáp si postavil hlavu a nechtěl létat. To bylo poprvé od zalétání. Jenže nakonec to byla vypadlá podložka pod výškovkou. Inu, člověk se neustále učí.

Roman při řízení si hověl a byl celkem spokojený. Náš Jirka si z toho vzal inspiraci a když řídil seděl v kufru našeho auta. Nemohl jsme se na to dívat a tak jsem to ani nevyfotil. Zdeněk něco neustále řešil po telefonu, takže si to létání moc neužil. Snad příště.

Ale to počasí bylo krásné a místní modeláři chodili poklábosit.

Jirka se pustil opět do stavby Čápa a výsledkem je hotová kostra. Osobně jsem do trupu začal instalovat elektroniku, chybí ještě táhla a udělat klapku na výškovce. Snad se k tomu, ještě toto léto dostaneme.

A včera, tedy 13.7 se nad Kladnem prohnala docela velká bouřka. Udělal jsem fotku přicházející splachy. To co vidíte je foceno za naprosté tmy, jenže mraky byly plné blesků, které neustále osvěcovaly oblohu. Jenom se svítilo a bouřilo bez jakékoliv přestávky. To jsem opravdu ještě nezažil. Vody byly asi 28 mm za hodinu, takže jsem se začal bát, zda nepůjde voda z kanálů zpět do ulice. To už jsem zažil a možná o tom někdy napíšu.

Tak si užívejte léto

Jirka Hloušek