Ve znamení Neptuna

Kamarád Marek z Bohumína , který mi pomáhal minulý rok s MČR historických modelů na Rané, a letos mě doprovázel na MČR v Holešově, je výborný modelář v lodním oboru, tento víkend brázdil vody v bazénu příbramského akvaparku.

Slíbil sem, že se přijedu podívat  a nasát  atmosféru klání , které je pro nás letce dosti odlišné.

Hned po příjezdu jsem zjistil, kde je skryto to nadšení mistrů kormidelníků malých maket, či polo-maket remorkérů. Tito zápasí pomalu se stokrát těžším plavidlem, které v tandemu – vlečný a tažný remorkér, musí po trati vyznačené bojkami,  provléct pokud možno bez trestných bodů. To znamená bez kontaktu s bojkou. Hmotnost přepravovaného plavidla je až úctyhodných 160kg! 

 Pokud se vše podaří, tak budeme mít možnost vše vidět v přímém přenosu na nádrži  letiště Raná v době konání MČR historických modelů v roce 2021. 

Přeji Markovi a jeho kolegům mnoho úspěchů na vodě i v životě.

S pozdravem Roman Fousek

Mám ještě jeden dovětek k dané akci. Poslal jej “ Kamarád Marek z Bohumína “ a Roman o něm netuší 🙂

Zdravím,

v příloze posílám tři fotky z nedělní regaty TT CUP v Příbrami, na kterou se přijel podívat i Roman Fousek. A když už přijel, tak si hned to řízení remorkéru zkusil. Při prvním pohledu sice prohlásil, že „Tohle by s Ichabodem nedal“, ale když pochopil princip, totiž že s remorkérem a vlekem se nemusí vzlétnout a po 30ti vteřinách motorového letu naklouzat stovky vteřin, tak mu to šlo obdivuhodně. Škoda, že nebyla po ruce kamera. No třeba se klube nový účastník soutěží v TUGTOWINGu

(www.tugtowing.cz) – koneckonců když prohlásil, že další titul mistra republiky by nebyl na škodu.. no kdo ví.. třeba by to šlo 🙂

Z dálného východu zdraví Marek