Výsledky Krajského přeboru Středočeského kraje

Vážení, zveřejňujeme výsledky ze soutěže, která se konala dne 9.3.2024.

Na Panenský Týnec se tentokrát dostavilo naše družstvo o velikosti 6 dětí. Kromě nás dospělých, kteří měřili časy našich závodníků, to byla asi největší účast na přeboru za posledních několik let. Upřímně, jsme tomu rádi a doufáme, že to bude takto pokračovat.

Měl jsem radost, že na ploše objevil Max Vydra, Matyáš Prchal, Denis Fichnter, Adam Stůj, Štěpán Bačina a Jirka Hloušek junior. Obsadili jsme tak všechny věkové kategorie házedel. Níže je vidět téměř celé naše družstvo na ranním nástupu.

Počasí nebyl žádný zázrak a tak nezalétané modely poslat do vzduchu, byl docela risk. U Adama Stůje jsme nakonec létající model, se kterým by odlétal soutěž, našli. Sice to bylo na hraně létavosti, ale v silném větru se model celkem držel a časy zkušebních letů nebyly katastrofální. Adam si postup vylétal přesně tak, jak si přál.

Horší to bylo s Matyášem Prchalem. Neměl zalétáno nic. První házedlo, které jsem  vzal do ruky skončilo v troskách, silný vítr mu nedal šanci. Nakonec se přeci jenom jedno našlo. Odolalo silnému větru a nějak se ve vzduchu drželo.  Takže Matyáš si nakonec odlétal svou první soutěž v životě. Prostě, když se nelétá, je jasné, že se na soutěži nedá uspět. Matyáš po soutěži sice nechtěl pokračovat na Lize, ale trénoval, aby si hody osvojil. To je správný postup.

Denis Fichtner měl seřízený stroj z minulé soutěže, a tak létal bez problémů. Odlétal jak přebor, tak Ligu Panenský Týnec. Výkony nejsou špatné, řekl bych, že jsou velmi slibné. Denis totiž o minulé soutěži využil příležitost a intenzivně trénoval. Má dva modely, ale ten jeden musím po opravě znovu zalétat a upřímně, když vám jeden model létá, tak při tom větru jaký na letišti byl, se na další pokusy s nezalétaným modelem radši vykašlete.

Štěpán Bačina na začátku soutěže se nedokázal trefit do hodu. Nakonec se rada starších usnesla na tom, že je potřeba se více pootočit po větru. Model začal chodit a bylo to v pohodě.

Naše stanoviště s modely, v zadu Míša jako časoměřička se svým psem obranářem

Max Vydra si odlétal soutěž po delší době. Model chodil, s hodem to bylo o trochu horší. Ale nakonec  se podařilo a bylo z toho první místo v mladších žácích a postup.

Jirka Hloušek junior byl ve formě a dařilo se mu. Odlétal velmi slušnou soutěž s výsledkem 456 vteřin. Jenom při jednom návratu z pole zjistil, že nemá na házedle směrovku. Někde přišla v poli k úhoně. Je to vidět na snímku dole.

Musel vyměnit stroj, ale v pohodě vše dolétal. Stroje jsou téměř ekvivalentní, takže nebylo co řešit.

Nakonec jsme vše dolétali a počkali na vyhlášení výsledků.

Vzhledem k silnému větru se nakonec některé kategorie ani nelétaly, případně v nich létali jen ti nejtvrdší modeláři.

V házedlech – mladší žáci zvítězil Max Vydra. Druhý byl další náš žák Denis Fichtner. Denisovi postup unikl, ale vzhledem k tomu, že to teprve byla jeho druhá soutěž, výsledek není špatný.

Ve starších žácích byl Štěpán Bačina na druhém místě a Adam Stůj čtvrtý. Oba postupují.

V házedlech – junioři byl Jirka Hloušek junior první s velkým náskokem před dalšími. Před dvěma roky mu na Panenčáku při podobném větru ulétla hned dvě házedla a soutěž kvůli času nedolétal, loni byl nemocný a letos mu to tedy konečně vyšlo s velmi dobrým výsledkem.

Celkové výsledky

Výsledky ke stažení

Vítr nás pořádně potrápil. Prsty mrzly až to nebylo hezké, ale nakonec to tak špatná soutěž nebyla. Věřte, že po odlétání byli všichni nakonec spokojeni.

Díky klukům z Kladna za dobrou soutěž!

Jirka Hloušek

Foto: Jirka Hloušek