Západní pylony

Kamil Vydra vyrazil poprvé na závody pyloňáků, tedy na závody kategorie F5D, které v mezičase přejmenovala FAI F3E. Zmatek – a to jsme ještě nezačali.

Takže Kamil vyrazil nejprve na soutěž číslo 456 Ostrovský pohár 2021, který se konal 29.5.2021.

Mechanika mu dělal Tomáš Ciniburk (ten ze svazu). Kamil sbíral zkušenosti a přátele. Sám říká „Chodili za mnou po jednom a zpovídali mě..“ Dokonce mu nikdo nechtěl věřil, že poprvé se řítil kolem pylonů před třemi týdny.

Ale dost řečí, podívejte se na výsledky. Hned na prvních závodech byl Kamil 6. To je skvělé umístění. Gratulujeme!

No a aby toho nebylo málo, Kamil vyrazil hned druhý den na další. Opět na západ, ale tentokrát do Karlových Varů. Soutěž 458 Karlovarský pohár 2021, který se konal 30.5.2021.

Tentokrát se ale ukázalo, že ne pokaždé vám štěstí může přát a určitě je potřeba zlepšovat jak techniku letu, tak technické vybavení modelu. Kamil tentokrát zatlačil na pilu a upekl motor. Bylo z toho místo poslední, ale zase vyvážené zkušenostmi. Pocitově byl ten druhý závod lepší, jenže motor neustál přání pilota. Mechanika opět dělal Tomáš Ciniburk, takže byl ve zkušených rukách.

Zde jsou výsledky druhého závodu:

Ještě k těm výsledkům, bodovací mechanizmus je na mě poněkud složitý.

V tabulce výsledků (bylo jen 6.soutěžních kol) se škrtá jen jediný nejhorší výsledek a započítává se výsledný čas (v tomto případě součet časů po 5.kolech).

Pokud je vedle času zapsána číslice 1 nebo 2 nebo 3 ve výsledkové listině znamená, kde (budˇ na jedničce, dvojce nebo trojce) pilot cutnul (tedy dotkl se pylonu). Během letu je povolen jen jeden CUT a k tomu se ti připočte 10% z výsledného času po jednom letu!

Například: když se zaletí za 70s(10.kol) s jedním cutem tak se připoče 7s a výsledný čas je 77s. Pokud ale v jednom letu (trvá 10.kol) dva CUTy, pak se automaticky jako čas napíše 200s. V podstatě maximum trestných sekund.


Kamil byl pozván na mezinárodní soutěž do Olomouce, která se koná 11-13.června. Bohužel musí vlastnit mezinárodní licenci. Je domluvený s Tomášem Ciniburkem, a doufá, že ve spolupráci ji spolu získají. Tak mu držme palce, ať se to podaří.

Kamil Vydra a Jirka Hloušek