Zářijový úvodník

Je po žehrovických RESkách, je po prázdninách, je po všem. Ne, nikoliv. Čeká nás podzimní sezóna volných kategorií. V září pořádáme 3. kolo žehrovského házedla. Původně jsem chtěl udělat dvoukolo, protože jsme neodlétali 1. kolo. Jenže kladenský klub v sobotu pořádá odložená házedla z února a tak nemá cenu dvoukolo pořádat. Tak doufejme, že říjen nám bude nakloněn a my odlétáme v pohodě dvě kola najednou.

Ještě se vrátím k našim RESkám. Soutěž byla komornější ale pořadatelsky jsme jí velmi dobře obsadili. Děkuji všem kolegům, kteří tu neděli mohli a pomohli. Pavel odvedl jako již tradičné velmi dobrou práci. Měl jsem z toho dobrý pocit. Výsledky dal Pavel rychle dohromady a zveřejnil je jak na svazu tak na jiných webech, tuším Stoupák a RES.CZ. My je zveřejnili na našich stránkách a ještě jsem přidal video. Tím toto téma zakončím.

Již jsme se zmínil, že pořádáme v září žehrovské házedlo. V tomto měsíci a ve stejném termínu Kamil vyráží na pylonářské závody, Pavel se svým RES teamem na Resky. Ještě v sobotu je Podzimní Lánský historik a v neděli Sluka Cup. Prostě se to všechno sešlo. I když jsem se snažil koordinovat s kladenským LMK, prostě komunikační šumy způsobily, že se navzájem trefujeme do termínů. To se již léta nepovedlo. Kdo chce, může si vybrat, kam se podívá, kde zalétá a kde bude pomáhat s organizací. Nějak to musíme ustát.

V září vyjdou samozřejmě články k tématu Radoslav Čížek. Konečně vyjde třetí díl „Krátkých nosů“. V srpnu tento díl předběhlo téma Luňáku a odhalení modelu Žehrovice 2. Chtěl jsem záměrně rozpoutat diskuzi především v historických klubech tady a na Slovensku ještě před Mistrovstvím ČR. Jenže nakonec se diskuze nekonala, a článek o Luňáku vs Žehrovice2 prošel téměř bez povšimnutí přes oba weby. Docela mě to překvapilo. Naivně jsme si myslel, že je to silné téma. Tak snad se jednou modeláři k tomuto tématu vrátí.

Co plánuji je doplnění seznamu modelů právě novými informacemi o Luňáku a Žehrovicích 2. Pak budu postupně doplňovat další modely v přehledu fotografiemi. Historie našeho klubu je zajímavá.

Honza Hruška již létá na Blaníku a dívá se na naše modelářské pinožení z pilotního prostoru. Našel jsem fotky jeho počínání, tak se na ně podívejte. Mimochodem je zde s jiným odchovancem našeho klubu, nynějším náčelníkem Aeroklubu Kladno Pavlem Pačesem.

Na konci září budeme opět otevírat kroužek v základní škole v Kamenných Žehrovicích. Doufám, že opět budeme mít mladé adepty modelářství. Snad v takovém počtu jako v minulém školním roce. Uvidíme. Držte nám s Pavlem palce a já doufám, že někteří z nich se budou objevovat i na soutěžích.

Vážení, doufám, že nám bude v září počasí příznivé, „svazarmovci“ na Dobré nebudou příliš aktivní a my se dostaneme často do vzduchu.

Krásné dny přeje Jirka Hloušek