Žebříčky výkonů za sezonu 2022

Vážení kolegové,

Klub leteckých modelářů zveřejnil oficiální celorepublikové žebříčky. Tudíž se můžeme podívat, jak jsme si vedli z pohledu našich výkonů . Již jsme v minulém roce zmiňovali, že známe pořadí našich borců v kategorii F3L tedy RES a také v E-RESech. Nyní je to tedy oficiální. Tudíž začnu F3L kategorií.

Tato kategorie je doménou Bačina Teamu. Daří se jim a pravidelně odlétají více jak deset soutěží.

Radek Bačina je celkově 3. Maruška Bačinová je 10. a Štěpán Bačina obsadil místo patnácté.

Nyní se podíváme na stejnou kategorii seniorů. Zde v loňském roce odlétal spousty soutěží Gejza Mate.

Celkové tabulky RC větroňů je možné stáhnout zde:

A pojďme na elektro větroně. Zde v kategorii E-RES létal v seniorech Gejza Mate a v juniorech Radek Bačina.

Juniorů zatím tuto novinku létá málo, přesto si myslím, že výkon Radka Bačiny je velmi dobrý.

Gejza Mate také tuto novinku v elektro kategoriích zvládá, celkově se umístil na 14. místě mezi seniory.

Celkové výsledky jsou ke stažení zde:

Nyní se pojďme podívat na oficiální výsledky pylonářů. Kamil Vydra si vylétal reprezentační tričko.

Kamil nakonec obsadil páté místo.

Tabulky ke stažení zde:

A pojďme na volné modely. Volné kategorie létá u nás nejvíce členů. I když ne všichni se dostanou do žebříčku.

Podíváme se nejprve  na kategorii venkovních  házedel. Tady je zastoupení jak v mladších, starších žácích, juniorech a seniorech také.

Štěpán Bačina je celkově 4. a Adam Stůj 6. První je s výbornými výkony Honza Kubeš, kterého známe z našich závodů. Hází na mladšího žáka nadprůměrně. U nás máme co dohánět.

Ve starších žácích to pohledem do předběžného pořadí nejprve vypadalo, že Jirka Hloušek junior bude první, ale pak dorazily výsledky z Jihlavy a skončil druhý. Myslím si, že výkony jsou na mladšího žáka výborné. Tento rok je již v juniorech, tak uvidíme, jak se mu povede.

Juniorů moc házedla nelétá. Je škoda, že Radek neměl třetí výkon nějaký slušnější. Je z toho 3. místo. Letos již bude létat mezi seniory. Roky běží a doby, kdy naši potomci byli malí jsou již pryč.

Pryč jsou doby, kdy létali kluci Slavíkovi. Nyní se já plácám uprostřed házedlářského pole a vyhlížím lepší časy. Oproti loňsku jsme se o něco zlepšil. Letos uvidíme, jak se bude dařit. Je z toho 18. místo. Kamil Vydra naskočil do házedlářského dění vloni. Ze začátku se mu tolik nedařilo ale své výkony neustále zlepšoval. Hodně experimentoval a zkoušel vylepšovat své modely. Nakonec se přiblížil k vytoužené pětistovce. Je z toho celkově 13. místo. Letos to bude ještě lepší.

Pojďme se podívat na poslední kategorii, kterou pravidelně létá Hloušek F1N Team.

Jirka junior létal v minulé sezóně velmi dobře. V sezóně bylo z výsledků vidět, že se celkově daří a že v žebříčku bude na špici. Mimochodem, má více bodů než já. Tedy první místo.

Kategorie F1N je stejně jako venkovní házedla mou oblíbenou kategorií. Je to takové ryzí létání. Není zde termika, spíše turbulence, a vždy záleží jen na tom, jak je model zalétán a jakým způsobem jej hodíte do vzduchu. Třetím faktorem je hlava. To z toho důvodu, aby jste nekazili a vždy se trefili správně do výšky haly. Celkově jsem tedy 6.

Celkové výsledky je možné stáhnout zde:

Gratuluji všem, co se loni snažili reprezentovat náš klub a zalétali své nejlepší výsledky, které jim dopomohly k umístění v republikovém žebříčku.

Sezonu 2023 jsme již zahájili. Uvidíme, jak se letos bude dařit. Doufám, že zvýšíme počet našich členů v žebříčku. Máme na to!

Jirka Hloušek