Žehrovské házedlo a jeho 9 ročníků

Vážení a milí,

v tomto roce budeme pořádat již desátý ročník naší soutěže Žehrovské házedlo. Tuto soutěž 8 let řídili a organizovali naši kolegové Vláďa Horák a Láďa Vyskočil. Byl to velký kus práce, který odvedli. Musíme k tomu vzpomenout i časoměřiče, což tradičně jsou Petr Parkos, Jirka Bělohlávek, Jana Slavíková, Vláďa Kostečka či Míla Modr z Kladenského LMK a další. Bez těchto všech lidí, by soutěž nefungovala.

Loni se soutěže ujal Pavel Bačina a uspořádal všechna tři odlétaná kola. Patří mu za to velký dík.

Na naše stránky do menu „Soutěže“ jsem umístil informace o všech odlétaných ročnících. K nim jsem přidal jednotlivé výsledky odlétaných kol. Současně jsem zde umístil i několik fotografií, které se podařilo zachytit během doby. Bohužel nemáme fotografie z prvních 4 ročníků. Nevadí.

Když se podívám na účastníky, zjistíte, že v seniorech se pole ustálilo na několik velkých příznivců házedlářské kategorie. Když budu konkrétní, jsou to otec a syn Slavíkovi, moje maličkost, Jirka Schieferdecker, Vašek Dlouhý z KV, Honza Procházka také z Karlových Varů, Tomáš Tykal a několik dalších. Od žákovských kategorií se objevuje Patrik Glaubauf z LMK Kladno, z našeho klubu Honza Hruška a Jirka Hloušek junior, Radek Bačina. Tradiční účastnicí je Bára Zábranská.

Máme tady borce, kteří zvítězili několikrát v našem seriálu. Je to třeba Zdeněk Slavík mladší, i starší Zdeněk má „zářez na pažbě“. Bára Zábranská zvítězila 4 krát, z toho 3x v juniorech a jednou pobila všechny seniory. 4x zvítězil Zdeněk Slavík mladší. Honza Hruška zvítězil fenomenálně celkem 6 x, z toho dvě vítězství má ve starších žácích a 4 v mladších žácích. Patrik Glaubauf z Kladna má 4 vítězství. Moje maličkost, tedy Jiří Hloušek senior má vítězství 2.

Historie je to zajímavá, veřím, že vás přehled potěší.

Jiří Hloušek