Žehrovské házedlo – výsledky 3. kolo 6.9.2020

Vážení,

zveřejňujeme výsledky naší soutěže Žehrovské házedlo. Letos první házedlářské závody tradičního seriálu soutěží.

Počasí nám přálo, sešlo se celkem hojně dětí, jeden junior a tři dospělí. V mírném větru byla i termika a soutěž plynula ke spokojenosti všech. Kdybych to měl celé glosovat, tak nám vál příznivý vítr. Naše děti z klubu podpořeny dospělými, se snažily a tak dosáhli jsme dobrých výsledků. I ti, kterým se příliš nedařilo bojovali jako lvi.

V mladších žácích vyhrál Vítek Kábrt z LMK Kladno, výkonem 146 s., na druhém místě byl Dan Novák 126 s. a třetí Štěpán Bačina 111 s. oba z LMK KŽ

Ve starších žácích zvítězil Honza Hruška pěkným výkonem 364 s. a druhý Jirka Hloušek 247 s. Oba z LMK KŽ. Třetí byl Michael Papert 214 s. z LMK Drozdov, který svými hody udivuje, protože hází neskutečně vysoko. Je jen škoda, že nemá o trochu lepší model a větší stabilitu hodu.

V Juniorech jsme měli jediného závodníka a to našeho Radka Bačinu, který nalétal 241 s. Radek začal házet otočkou a dosahuje větších výšek než dříve. Chybí ale stabilita hodu.

Dospěláci byli pouze tři a tak zvítězil Jirka Schieferdecker se svým novým kompozitním modelem výkonem 538s. , druhý byl Tomáš Tykal 514 s., který také létá s nádhernými kompozitními modely a třetí a zároveň poslední byla moje maličkost tedy Jiří Hloušek starší 379 s. Já létám s tím, co najdu u sebe doma 🙂

V A3 létali pouze dospělí a vyhrál Zdeněk Braha ze Slaného, bývalé tradiční bašty této kategorie.

Fotogalerie Michala Kohutiče ze závodu.