Jarní Ostrovská soutěž

28.1.2023 se naše halová skupina , tedy Jiří Hloušek a Jiří Hloušek junior vydali do Ostrova abychom v místní hale zalétali první výsledky v letošním roce. Počasí nekladlo odpor a tak jsme v pohodě dojeli asi o dvacet minut dříve před otevřením haly do krásné Ostrovské čtvrti s finskými domky.

Chvíli jsme počkali, sledujíce odjezd rychlíku Krušnohor na Karla Klingoru a Jardu Bělohoubka, kteří neúnavně organizují tuto soutěž. Jaké bylo naše překvapení, když Jarda pomáhal z auta jejich náčelníku Karlovi, který byl evidentně po havárii. Prostě zima si s námi zahrává a pak nám způsobuje poměrně velké úrazy. Neminulo to ani Karla, který měl v lokti několik šroubů a drátů. Karel se do teď držel v kondici a v létě si dokonce udělal výlet do oblak.

Ale nyní bude mít od létání docela dlouhou přestávku. Karlovi držíme palce, aby se loket nakonec podařilo rozhýbat.

Ale zpět k závodu. Tentokráte nepřijel sever, konkrétna Trtíci z Dubí a Ústí, tedy Jirkové Mihulka a Tůma, nebo Honza Čerepjuk. Ale kromě domácích byli přítomni Jirka Schieferdecker a Honza Melika.

Tihle kluci již k nám patří dlouhou dobu a jsem rád, když na akce přijedou.

Vraťme se k místním. Honza Procházka jako specialista na tuto halu skromně postával v zadní části haly a kontroloval svoje svěřence, Milan Šulc kromě své vrány přivezl pokusné vztlakové těleso a vyzkoušel jej, trošku neúspěšně. Jirka Knoflíček ode mne zakoupil stavebnici Wrony a ihned jí slepil, aby měl s čím létat a nesmím zapomenout i na Vaška Dlouhého s paní Alenou, které se v hale mimořádně dařilo a jeden let měla přes třicet vteřin.

Co se týká naší účasti, naše Wrony létali skvěle a zbytek je opravdu vždy o té hlavě. Již jsem si to vyzkoušel v Dubí, kdy jsem se moc nechytal a Jirka junior mě lehce porazil. Tentokráte to bylo jinak. Mě se celkem dařilo, chtělo to ještě o kousek lepší časy, ale létal jsem na jistotu.

Tentokráte Jirka se nemohl vejít do haly. V tréninku házel perfektně, dokonce jednou se mu podařilo proletět přes nosníky haly, tedy model v zatáčce kulminoval přesně mezi nosníky a druhou dírou vylétl těsně pod zářivky. V soutěži se ale trefoval přesně do zářivek. Pokud letěl na jistotu, byl za dvacet šest vteřin dole. Bylo z toho jen 9 místo. Příště to bude lepší.

Celkově vyhrál místní přeborník Honza Procházka, kdy létal časy kolem 35- 36  vteřin. Dokonce jeden let měl 37 vteřin. Prostě mu to šlo skvěle a ještě stačil koučovat svoje svěřence.

Druhý byl Honza Melika, který létal časy, které jsme nedokázal překonat při mém létání na jistotu. Na třetím místě jsem se usadil já. Nedokázal jsem ale zaletět přes devadesát vteřin, takže příště v Ostrově musím být ještě lepší.

V žácích zvítězil Jan Jirsa.

Všichni účastníci a zejména vítězové, byli bohatě odměněni. Nejdůležitější věc, kterou jsme si z Ostrova odváželi byly lázeňské oplatky, na které vždy těším. V neděli budou ke kávě.

Výsledky ke stažení

Děkujeme Ostrovským za pěknou soutěž. Přejeme Karlovi Klingorovi brzké uzdravení a my se těšíme na podzimní lázeňskou soutěž.

Jirka Hloušek

Foto: Petr Machek a Jarda Bělohoubek