Únorový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

měsíc leden byl typický spíše na domácími aktivitami, tedy stavěním než těmi sportovními. Přesto my s Jirkou juniorem jsem byli v Ostrově na halových házedlech. O tom jak to dopadlo se dočtete v samostané reportáži. Co se dalších aktivit týká, my s Pavlem Bačinou jsme zahájili činnost koružku. Odpadl nám jeden adept. Trochu to zamrzí, ale doba je taková. V samotném kroužku děti přecházejí na složitější modely potom, co dokončili svá další házedla. Někteří zahájili stavbu modelu A3 a pokročilý Adam začal RESku. Mimo to jsme zakoupili jeden bublinolet na odzkoušení. Již jsme s ním skončili v jedné zahradě na  stromu. Ale čekáme, až bude odpoledne světlo a půjdeme létat na hřiště v Žehrovicích. Myslím, že klukům se to líbilo i když k tomu řízení měli respekt.

Z našich dalších aktivit byla návštěva paní starostky. Předal jsem jí vyúčtování dotací za rok 2022 a požádal o další. Upřímně, bez této pomoci by klub nemohl pořádat tolik soutěží. Doufám, že vše dopadne dobře a my získáme další podporu pro tento rok. Na oplátku se snažíme propagovat obec Kamenné Žehrovice.

Obec Kamenné Žehrovice má o naší plánovanou výstavu zájem. Doufám, že vše budeme schopní připravit v odpovídající kvalitě. Prosím, začněte si připravovat seznamy modelů, které bychom mohli vystavit. Ideálně seznam. Já pak pošlu k tomu samostatný e-mail, co bych si představoval jak by to mělo vypadat. Je to důležité z pohledu informačních tabulek, které umístíme u každého modelu. Jak jste sami viděli na minulé výstavě, hodně to zvedne úroveň výstavy.

Elektronický systém evidence na Svazu nefunguje tak jak má. Je mnoho stížností, protože jsou zde chyby, které znemožňují správu členů. Také se narazilo na problém, že je spousta členů, kteří jsou registrováni ve více klubech. Ale systém dovolí člena zaregistrovat jen jednou. My tento problém nemáme. Ale průkazky stejně systém netiskne. QR kód obsahuje odkaz na firmu, která systém vyvíjí, nikoliv na Svaz modelářů. Prostě je to nevyzrálé a nemělo to jít vůbec ven.

Fotku pro průkazky jsem dostal jenom jednu a tak právě nastala ta chvíle, kterou jsme hrozil. Vezmu jakoukoliv fotku z nějaké akce. Pokud bude dostatek fotek, vyberu nějakou hezkou a nebo jen tu, která se hodí. Postupně si projdu naše akce a něco vyberu. Já vás varoval… 🙂

V únoru budeme řešit povolenky na LKKL. Zatím neznám podmínky pro jejich získání. Prosím, ozvěte se mi, kdo má předběžný zájem. Většinou letecká škola chce nahlásit přibližný počet povolenek předem. Pak teprve stanoví cenu a podmínky. Uvidíme, jak to letos celé bude.

S Pavlem Bačinou jsme se shodli, že je načase obměnit naše vybavení. Zjistili jsme, že stopky nejsou již v kondici, kdy se s nimi dá něco změřit. Pavel to již řeší, budeme kupovat nové. Současně jsme nakoupili i nějaký materiál do kroužku, chyběla nám vteřinová lepidla a lepící lak. Spotřeba není veliká, ale již klukům došel.

V únoru je 19.2 soutěž kladenského LMK na letišti. V kroužku se mi již hlásili kluci, že by rádi na této soutěži zalétali. Tudíž máme v plánu se jí zúčastnit v co nejhojnějším počtu. Kluci vyzkouší nová házedla ještě před soutěží. Musíme to s Pavlem naplánovat.

Na webu klubu SAM95 Bohemia jsme vypublikovali pravidla pro korespondenční soutěž větroňů. Je tentokrát vyhlášena od 1. března do 31. října. Veškeré podmínky a informace naleznete tam. Je zde novinka, je možné do výsledků započítat i odlétané soutěže v daných kategoriích. Kdo má chuť, můžete se zúčastnit.

Na webu jsem publikoval článek o prvním Admirálovi. Tento měsíc nás čeká díl druhý, Tedy Admirál 2. Několik kolegů modelářů mě psalo, či volalo a říkali, že článek je moc pěkný. Napravuji padesátiletý dluh, kdy o modelu se toho moc nepsalo. Doufám, že vás potěší i další díl.

Naše novoroční video má již více jak 450 shlédnutí. O klubu již ví spousty lidí a to je dobře. Časy, kdy jsme měli okolo sto členů se již nikdy nevrátí, důležité však je, že nejsme pasivní, létáme, soutěžíme, stavíme nové modely a snažíme se vychovat nějakého dalšího modeláře. Doufám, že klub neumoří legislativa s drony a ÚCL.

Přeji vám krásné únorové dny

Jirka Hloušek