Čtyřicátá a padesátá léta 20. století byly obdobím největšího modelářského kvasu. Po uvolnění válečného sevření se nakrátko otevřely obzory, které později zúžilo komunistické převzetí moci. Přesto to bylo období velkého rozmachu naší činnosti. Bylo to období velikého závodění a mezinárodních úspěchů. Radoslav Čížek se na něm podílel velkou měrou. Sám aktivně reprezentoval republiku s roční přestávkou od roku 1954 do roku 1959, a také naši členové LMK KŽ v tomto nezaostávali.
V roce 1953 se družstvo z Kamenných Žehrovic zúčastnilo mezinárodní soutěže v polském Zakopaném. Radoslavu Čížkovi se zde sice příliš nevedlo, přesto naše družstvo zabodovalo. První byl Jan Cimbura a třetí František Kratina.
Radoslav Čížek se zúčastnil mezinárodní modelářské soutěže v Moskvě v roce 1954. V tomto závodě obsadil 6. místo, vinou potíží s gumou a mokrým modelem.
Modelářské družstvo ČSR na Moskevské soutěži. Radoslav Čížek stojí druhý zleva.
a Mezinárodní soutěži demokratických zemí v Maďarsku v Budapešti v roce 1956 zvítězil Radoslav Čížek v kategorii Wakefield. Svoji kategorii zde vyhrál s absolutním maximálním výsledkem 900 vteřin.
Radoslav Čížek jako vítěz je uprostřed skupiny. První z leva je Dr. Benedek a na pravé straně je sovětský reprezentant Matvějev.
Ve stejném roce pak na MS obsadil Radoslav Čížek ve stejné kategorii 24. místo.
V roce 1958 na Mistrovství světa ve Wakefieldech se Radoslav Čížek dělil s maďarským reprezentantem Gyorgym Kriszmou o 16. místo.
Stránka z časopisu Letecký modelář ke kvalifikaci na Mistrovství světa v roce 1958.
V roce 1959 zvítězil František Dvořák s modelem Radoslava Čížka XL–59 na mistrovství světa ve Francii, které se konalo na vojenském letišti v Brienne le Chateau, a získal titul „Mistr světa“. Pokaždé nemusí člověku přát štěstí, Radoslav Čížek se, se stejným modelem, v této soutěži umístil na 54. místě.
Po ukončení kariéry v reprezentaci se Radoslav Čížek v dalších létech věnoval především domácím závodům. Na mezinárodním poli vystupoval především jako trenér a rozhodčí.
Na fotografii je Radoslav Čížek s Františkem Vosykou (pokořitelem kralupského mostu) při práci bodovače maket.