15. silvestrovská hala v Doksech u Kladna

(klikutním na obrázek otevřete galerii)

Dne 29.12.2019 jsme se sešli na posledním soutěžním klání roku v hale v Doksech. Toto již tradiční setkání příznivců halových házedel kategorie F1N bylo již po patnácté. A protože jde o jubileum byla tato soutěž obsazena snad největším počtem účastníků. Tak abychom jenom nepovídali, trochu čísel:

Celkově bylo 56 závodníků z toho dospělých mužů 29, dospělých žen 6, junior 1, starších žáků 9, mladších žáků 10 a jeden předškolák.

A opět se vraťme ke slohovému cvičení – aby akce byla dostatečně vyjímečná, dlouholetý pořadatel a bývalý trenér halových modelů Pepík Kubeš slavnostně ohlásil odchod do důchodu a ukončení pořádání této akce v dalších letech. Ale nebojte se, pořádání dalšího pokračování jsme se ujali my, tedy LMK Kamenné Žehrovice. Nebudu komentovat ani líčit, jak k tomu došlo, ale Pepík mě svým osobitým způsobem v mé slabé chvilce přesvědčil.

Po více jak hodinovém tréninku, kdy každý vyladil svůj model, jak to jen nejlépe šlo, jsme se ujali stopek a začali měřit první závodníky. Jak všichni víte, F1N se létá na tři kola. V každém kole závodník absolvuje tři hody. Žehrovice mělo tentokrát v soutěži hned 11 želízek v ohni. V mladších žácích 6, ve starších 2 a tři seniory.

Jak se nám dařilo?

V mladších žácích zvítězil Jiří Hloušek ml. (79,4 s.) Ve starších žácích byl první Jan Hruška (72,9 s.) a druhý Radek Bačina (70,8 s.). V seniorech byl Jiří Hloušek st. třetí (89,6 s.) a Jiří Hruška čtvrtý (86 s.).

V seniorech celkově zvítězil Vlastimil Šimek z Tišnova (93,3 s.) a druhý byl Jiří Schiefferdecker z Loun (89,9 s.). V juniorech byl osamocený Tomáš Tauer z BVL (69 s.). V ženách pak zvítězila Lenka Tyrová z Jarova (61,5 s.), v předškolácích to byla jediná účastnice Natálka Kubešová se symbolickým výkonem (11,7 s.).

Je škoda, že mezi námi nebyly Žehrovské „létající ženy“. Pokusíme se přemluvit Janu Slavíkovou či Báru Zábranskou, aby se přidaly.

Příští rok pořádáme pokračování my v LMK KŽ. Doufáme, že se soutěž pod naším vedením bude líbit a přijede na akci plno modelářů s chutí si polétat na konci roku. Termín soutěže je vložen do kalendáře SMČR na den 27.12.2020.

Jiří Hloušek

Uveřejňujeme fotky z akce s laskavým svolením Michala Kohutiče

https://fototereba.rajce.idnes.cz/15._Modelarsky_Silvestr_2019/