9. ročník Žehrovského házedla – 4. kolo – výsledky

Naše tradiční soutěž Žehrovské házedlo je u konce. V sobotu 10.10.2020 jsme odlétali poslední kolo a můžeme bilancovat. Ale nejprve se podíváme, jaké ty závody byly.

Počasí nám v podstatě přálo. Foukal jihozápadní vítr asi 1 metr, takže jsme létali na malé ploše. Teplota na házení výborná a déšť nás tak trošku pozlobil asi na 10 minut. Přijeli naši kolegové z Drozdova a z Kladna, ale účast, asi pod vlivem protivirovým opatřením, nebyla nijak veliká. Přesto se zápolilo s nadšením a zaujetím. Co bylo ale pro tuto soutěž netypické, všichni se snažili odlétat své soutěžní starty co nejdříve, protože hrozil déšť každou chvíli.

Musím říci, že mě mile překvapil Lukáš Loukota, který zabojoval a ve starších žácích byl třetí. I když rozbil vše, co měl doma, nakonec dokončil. Jirka Kratina byl na druhé své soutěži. Tu první na jaře v mladších žácích vyhrál. Ale každá soutěž je jiná, a tak tentokrát to nebylo tak slavné. Přesto bojoval jak lev a po tom co jedno házedlo rozbil a je připraveno na rekonstrukci, druhé jsme slepili, omotali izolepu a závod s ním dokončil. Velice mě překvapila Lída Beranová z Drozdova, která si dala házedla s námi ostřílenými borci. Házedla jsou zábava, a tak v posledním závodě si to kde kdo užíval. V A3 tentokrát padla třístovka, kterou zalétal Zdeněk Braha ze Slaného.

Vyhlášení výsledků proběhlo po tom, co ředitel soutěže Pavel Bačina a jeho team spočítal výsledky, napsal diplomy a připravil medaile a poháry. Ceny byly zajištěny z dotací obce Kamenné Žehrovice a soukromý sponzor.

Po vyhlášení vítězů kola jsme vyhlásili celkové vítěze seriálu. V mladších žácích zvítězil Vítek Kábrt z Kladna. Ve starších žácích fenomenálně Honza Hruška ze Žehrovic, který dosahuje standardně celkových výsledků přes třista vteřin, v juniorech Radek Bačina ze Žehrovic, který se v hodu značně zlepšil, v seniorské kategorii Jiří Hloušek starší ze Žehrovic, ten to má za pravidelnou účast než za výkon a v A3 to byl Zdeněk Braha ze Slaného. Ostatně tuto kategorii obsazují v posledních letech pouze kamarádi a kolegové ze Slaného, další kluby nyní nemají závodníky v kategorii A3.

Asi minutu po ceremoniálu začalo pršet. V podstatě to bylo tak charakteristické zakončení volné sezony. Koronavir a počasí už nás na letišti nechce a my ve spěchu dojížděli domů.

Když se ohlédnu za venkovní sezonou volných modelů. Na jaře jsme polétali velmi málo. Od března již nás z letiště vyháněl koronavirus a vydrželo mu to dlouho. Soutěže jsme v naději přeložili na podzim.  V září to byla soutěžní smršť a nám se podařilo odlétat dvě kola naší soutěže v nádherném počasí. Nakonec jsme se po debatách rozhodli odlétat ještě jedno kolo, nenahrazovat to 2. odložené z jara. Podařilo se za pět minut dvanáct, spíše za dvě minuty dvanáct.

9. ročník Žehrovského házedla je tedy minulostí. Chtěl bych tady poděkovat všem co se zúčastnili, ať to byli kolegové z Kladna, Drozdova, Jiří Šífi či Tomáš Tykal, kteří předvádí na našich soutěžích špičkové házedlářské umění. Díky Slánským modelářům, že je baví si u nás zasoutěžit v jejich kdysi tak výstavní disciplíně A3. Jsme rádi, že k nám jezdíte.

Příští rok, je 10. jubilejní ročník Žehrovského házedla. Přichystám k tomu nějaký článek. Přijeďte 14.3.2021 na tento ročník.

Za LMK Kamenné Žehrovice Pavel Bačina a Jiří Hloušek