Březnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi, únor je za námi a my jsme byli na dvou závodech. Jedny byly venkovní a ty druhé halové. Venkovní jsme odlétali sice v bahně, ale za krásného počasí. Ale výkony nebyly až tak špatné, i když to bylo po určité pauze. Co mě těší je účast dětí z kroužku. Tři adepti modelářství létali v mladších žácích. Což je dobře. Doufám, že na další soutěž a to již v březnu vyrazí.

Tak se podívejme co nás čeká v březnu. Začnu tím, že musím podepsat novou dotační smlouvu s obcí. Obec podporuje finančně naší činnost a jsme tomu rádi. Takže já mám naplánovanou akci na Obecním úřadě. 9.3.-10.3. jsou závody na Panenském Týnci. V sobotu se koná Krajský přebor mládeže kam doufám zamíří co nejvíce dětí. Současně se zde koná i sobotní kolo Ligy Panenský Týnec. Také v neděli je pak ligové kolo. Vše pořádá LMK Kladno. Následuje 16.3. hala v Děčíně, kam nevím, zda vůbec někdo pojede. My s Pavlem ve stejný den jedeme do Litoměřic na školení rozhodčích. Je škoda, že nikdo další z našeho klubu nepřihlásil. Ještě připomenu, že 2.3. se koná házedlářská soutěž v Blatné. Jenže kolegové zatím neposlali pozvánku. Bohužel osobně tam nepojedu, protože mám již jiný program. 24.3. což je neděle pořádáme naše první kolo Žehrovského házedla. Pozvánku budu posílat. Doufám, že se zúčastní co nejvíce členů našeho klubu a tak nám pomůžete s měřením. To byly v kostce informace o soutěžích  dalších akcích v březnu.

Na webu jsem umístil několik článků o historii. Především jsme doplnil fotografie do badatelny. Myslím si, že má cenu zmapovat historii klubu. Málokterý klub jí má takto podchycenou. Sice na začátku byly jen haldy fotografií, nyní je jich již spousta roztříděna a zařazena k jednotlivým modelům v badatelně. Další dávka přijde již brzo. Máme již roztříděné fotografie od Franty Kratiny, tech bylo více než stovka. Takže již nyní plní naší Badatelnu. Současně připravuji článek k jedné události v roce 1953. Loni od této události uplynulo 70 let. Posbíral jsem fotky a informace a jistě se s nimi v březnu pochlubím.

Povolenky, kdo si je objednal a zaplatil, tak vězte, že je musím vyzvednout na letišti. Již jsou připraveny. Pak se ozvu a domluvíme se, jak si je předáme. Ještě se na chvilku vrátím k našemu kroužku dětí. V únoru nás opustil další zájemce, respektive nezájemce o modelářství. Prostě si to chtěl jen vyzkoušet a asi mu to připadalo jako moc práce. Místo něj přišla Sára. Po první návštěvě vypadá jako snaživá a šikovná holka. Tak doufám, že nám v kroužku vydrží.

Mějte se krásně a doufám, že se s vámi uvidím během měsíce března na soutěžích.

Jirka Hloušek