Druhý ročník “ Memoriálu Fr. Dvořáka“

Druhý ročník “ Memoriálu Fr. Dvořáka“ začal už vlastně na „Lánské jarní“ kdy za mnou chodili ti, kteří kategorii BRC-E-W létají  a předběžně se přihlašovali. Sám jsem měl také chuť si zasoutěžit, ale můj Sokol, zmizel ve velké dálce a výšce hned při prvním lánském startu. Těch předběžně přihlášených bylo deset, tedy dost slušný počet.

V pátek před soutěží, ideální počasí, slunečno a téměř „variábl“. Předpověď na sobotu říkala , že se má počasí zhoršit, dokonce déšť. Ten v sedm hodin ustal, mraky se pomalu zvedly. Všechno bylo připraveno, a v osm hodin jsme byli s Terkou na letišti kladenských modelářů. Tady se patří poděkovat Martinu Kárníkovi za perfektně posekanou plochu, Tondovi Novákovi, který se postaral o otevření a zavření závory u vjezdu.

Dobře deset minut jsme byli na letišti sami a mně se vkrádala do hlavy slova o zbabělcích a mírná nervozita. Do půl deváté už bylo na parkovišti několik aut a přihlášeni byli čtyři soutěžící s osmi modely. Někteří , kteří se nedostavili se omluvili, ale většina se vůbec neobtěžovala zavolat, nebo poslat alespoň zprávu. Kladenský Michal Hládek, nestačil svůj model dokončit, přišel a zapojil se alespoň jako časoměřič.

Soutěžní lety zahájil Petr Svoboda, který přivezl dva velice zajímavé modely.

Mraky se zvedly, objevilo se sluníčko, Káňata a také termika. Vítr tak asi do čtyřech metrů, umožnil velice kvalitní lety.

Pro přátele přírody malou zajímavost, na ploše se objevilo několik rodinek Syslů a klidně pózovali fotografům. Bylo možno se k nim přiblížit na méně než dva metry.

Závěrem bych chtěl poděkovat těm, kteří pomohli s měřením. Byli to: Petr Parkos, ing. Zdeněk Vyskočil, Michal Hládek, Zdeněk Pucholt  a Terka Kostečková. Během soutěže nebyl podán žádný protest.

Putovní pohár si nakonec odnesl Roman Fousek, který zvítězil ve druhém ročníku této soutěže.

Celkové výsledky

Výsledky je možné stáhnout zde:

Vladimír Kostečka

Foto: Vladimír Kostečka a Václav David