Dubnový úvodník

Vážení kamarádi a modeláři,

březen je pryč a my odložili dvě soutěže. Přesně jak jsem předpokládal, lockdown vláda ještě prodlouží. Na polích v dubnu naroste obilí a je po sezóně volných modelů. Můžeme je opět zastrčit hlouběji do skříně. Tedy uděláme to samé, jako s halovými modely. Jediné, co se dá provozovat jsou RC modely.

V březnu jsme ale ani s těmito modely nemohli létat, protože Velká Dobrá je mimo katastr jak Kamenných Žehrovic, tak Kladna. Teprve v závěru měsíce nám vláda umožnila jít na letiště. Jenže zase tu bylo vrtkavé aprílové počasí. Takže poslední příležitost provázely změny počasí a silný vítr.

Na našich webových stránkách jsem zveřejnil několik informačních článků k RESkám. Pak jeden zajímavý článek o modelování v lahvích. O závodění ale bohužel psát nebylo co. Ještě tam byla jedna aktivita, 23.3.2021 se někdo snažil asi 300 krát dostat se do redakčního systému stránek. Na druhých stránkách, které administruji SAM95, to bylo asi tisíckrát. Evidentně někdo úmyslně napadal stránky u stejného hostu.

Máme nové členy. Do klubu se za poslední měsíce přihlásilo 5 nových dospělých členů. Doufám, že je potkáme brzo na letišti a společně poklábosíme.

Přemýšlím o výstave 100 let Radoslava Čížka. Oťukávám kolegy modeláře, zda by nezapůjčili několik modelů jeho konstrukcí. Získal jsem původní model Jaguár 69, což je RCV1, malý model původně určený na svah. Měl jej doma Jirka Belohlávek. Vystavíme jej v původním stavu.

Ale to je jen jeden stroj. Počítám s modely Vláďi Horáka, jeho tři Admirály, dále pak s Jardou Drncem a jeho modely. Moje maličkost má modely 3. Budou snad i další původní modely. Jsem optimista, že na podzim bude výstava připravena a bude to zážitek nejen pro modeláře. Ale čeká nás ještě hodně práce. Výstava, to není jen o modelech.

Vážení, končím své povídání. Uvidíme, co přinese duben. Máme zde jednu plánovou soutěž, a to je první ročník Memoriálu Františka Dvořáka, kterou pořádá Vláďa Kostečka. Snad mu bude přát štěstí.

Mějte se krásně

Jirka Hloušek