Dubnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

březen je za námi a my máme letos první odloženou soutěž. 1. kolo žehrovského házedla. Rozhodoval jsem v pátek dopoledne a předpověď byla neúprosná. Nový termín je 14.4.2024, tedy na Dobré odlétáme dvoukolo. Doufám, že počasí nám bude tentokrát přát. Pokud bude šptné počasí, odlétáme jen 2. kolo a 1. kolo opět odložíme.

Když se podívám na to, co jsme letos již udělali. Podali jsme žádost na dotace sportovní činnosti. Žádost byla schválena a my jsme podepsali smlouvu pro rok 2024. Pak jsem byl v Ostrově v hale, Kamil létal s Maxem v Blatné, byli jsme na Panenčáku a odlétali jak Krajský přebor, tak dvě kola ligy Panenský Týnec. Také jsme byli na školení rozhodčích v Litoměřicích. O tom všem jsme psali na našich stránkách. O čem jsem zatím nepsal je Děčín. Na Josefovském létání byl Jirka Hloušek junior společně s Tondou Mejtským. Reportáž vyjde po tomto článku.

Co v dubnu? Máme tady soutěž halovek v Dubí. To je první neděle hned po Velikonocích. Pak máme naše Žehrovské házedlo. Kdo létá historiky, pojede asi do Lipenců a pak na Lány na Sluku či Jarního historika. To je 20., 21. respektive 27.4. Kamil pofrčí do Itálie na Světový pohár v pylonářských disciplínách. Tak mu držte palce. Kdo pojede s ním je uvedeno v článku níže.

V našem kroužku se staví další házedla a jedna A-trojka. K tomu se lepí gumáčky, jmenovitě dvě Chika a jeden Fokker. Věřím, že kluci budou mnohem samostatnější než byli doposud. Je to již potřeba. K tomu všemu se opět vrátíme k létání s RC modelem. Loni si to kluci poprvé vyzkoušeli, a letos by měli v tom pokračovat. Do prázdnin není již moc času. Doufám, že počasí nám to dovolí.

Na webu jsem publikoval článek o Zakopaném. Když jsem jej vypublikoval, obdržel jsem od Aleny Hesslerové balíček s Informačními listy. Nejsou bohužel všechny, pouze část. Byly tam fotografie, které jinde v archivu nejsou. Radoslav je použil do časopisu. Takže mám první úlovek. Jsou to další dvě fotky ze Zakopaného. V podstatě to doplnilo celou informaci o tomto závodě.

Ještě jedna

Ještě pro zajímavost, vyjde mi článek v časopise RC Modely, a také velký článek o bratrech Goodových v RC Revue. Jsem tomu rád, dostane se tato informace k širší veřejnosti, a třeba někdo ze čtenářů bude sledovat naše stránky.

Na webu uvedu článek kolegy z Polska, který zrekonstruoval Admirála dvojku. Možná to někteří četli na webu SAM95. Ale bude dobré to uvést i zde na webu. Je jasné proč.

Co závěrem? Přátelé, buďte aktivní, stavte co vás baví, létejte, pokud máte čas. Budu rád, když se setkáme na letišti.

Přeji pěkné dny.

Jirka Hloušek