Jaké byly naše výkony v letošním roce?

Vážení kolegové a kamarádi,

Blíží se konec roku a s tím i odesílání výsledků do celostátního žebříčku. Podíváme se tedy, jak jsme si letos vedli.

Letos jsme se zúčastnili i přes nepřízeň osudu, tedy díky potížím s koronavirem 23 svazových soutěží. Celkem se těchto soutěží účastnilo 19 členů našeho klubu. Do celostátního žebříčku budou zařazeni ti, kdo v dané kategorii mají zapsané tři výkony. Myšleno, alespoň tři. Letos po delší době jsme se zúčastnili i svazových RC soutěží, a to v kategorii RES. Tedy účastnili se pouze žáci a junioři, dospělí se letos ještě v takové soutěži neobjevili. Tak snad v příštím roce.

V kategorii házedel nás létalo celkově 17, z toho do celostátního žebříčku budou zaslány výsledky 8 členů. To jsou ti, co jsou žlutí a žlutě označené výsledky jsou ty, které na svaz zašleme. Nikdo další nenahlásil účast v jiné soutěži, takže tato tabulka je konečná.

Nyní se pojďme podívat na další házedla, tentokrát halová. To je kategorie F1N. Letos jsme se nikdo nezúčastnil Mistrovství České republiky v této kategorii, protože se termín v podstatě křížil s Memoriálem Radoslava Čížka. Letos jsme tuto kategorii létali 4 členové, dva rodinné tandemy, tedy Hlouškovi a Hruškovi. Jirka Hloušek letos nedosáhl takových výkonů jako loni, uvidíme, jak se mu bude dařit příští rok.

Je škoda, že Honza Hruška nemá tři výkony a myslím si, že díky koronaviru je již ani nenalétá. Na závodech v Černošicích totiž zalétal výborně.

Pojďme se nyní podívat na výsledky kategorie modelů poháněných gumou. F1G – Coupe d‘ Hiver. Tato kategorie je doménou rodiny Bačinů. Radek s Pavlem je začali létat již minulý rok a Radkovi se letos opravdu dařilo. Má dvě maxima a jednou zalétaných 596 s. Gumičkáři byly v LMK KŽ po určitou dobu špičkou v republice i na světě. Vzpomeňme letos zesnulého Františka Dvořáka. Takže je potěšující, že se u nás opět gumáci létají.

A nyní se již dostáváme k RC kategorii RES. Resky postavili na konci minulého roku naši 3 mládežníci a k nim se přidala během roku Maruška Bačinová. Jenže Maruška se na rozdíl od Jirky s Honzou pustila do soutěžení ihned po dostavění modelu. Naši žáci nejprve váhali a pak na tři výkony již bylo pozdě. Ale i tak je tady příslib, že příští rok se objeví na soutěžích RESek. Takže do svazového žebříčku nahlásíme pouze Radka a Marušku Bačinovi.

klikněte pro zvětšení

Z našich Žehrovských soutěží jsme letos neodlétali jen 3. kolo házedel a netušíme, zda bude možné odlétat naší silvestrovskou soutěž halovek. Uvidíme, jak se boj s virem bude nadále vyvíjet.

Příští rok pořádáme 10. ročník Žehrovského házedla, všichni jste zváni. Doufám, že se nám podaří odlétat všechna kola a těším se, že se všichni sejdeme na letišti.

Krásné dny přeje Jirka Hloušek