Josefovské létání v Děčíně

Konečně jsem se dostal k tomu, abych vás seznámil s výsledky soutěže v Děčíně. Létali jsme na Apríla, tedy 1.4.2023.

Z Kladna jsme vyjížděli za kuropění abychom stihli své stroje dostatečně vyladit. Vždy, když jedeme do této haly, dáváme si úkol – překonat 100 vteřin. Létat pod tento limit by bylo velkým zklamáním a marnění příležitosti. Tentokráte jsme vyjeli ve třech, Honza Hruška, Jirka Hloušek junior a Jirka Hloušek senior, tedy já…

Honza zalétal v loni skvěle a Jirka se také snažil. Já nalétal takový průměr, co v této hale létávám.

Na místě jsme zjistili, že nám dosažené časy v tréninku zajistí jen průměrný výkon. Jenže pak se hoši začali zlepšovat. Nejvíce se zlepšil Honza. Sice nezaletěl loňský nejlepší čas, který trénikově v Děčíně naletěl , ale i tak to byly časy špičkové. My s Jirkou jsme se pohybovali někde na rozhraní 35 sekund na let.

V hale jsme potkali spousty známých tváří, ale chyběl nám Jirka Schieferdecker, který byl na jiné akci. Honza Melika neměl svůj den a tak létal spíše při zemi. Nedařilo se mu model vyhodit. Karel Klingora házel ůevou rukou, protže prává ještě není po zimním úrazu funkční.

Jiní zase naopak seřídili svůj model velmi dobře. Například kolegové z Varnsdorfu, kteří nakonec mě a Jirku přelétali.

Samozřejmě nezklamaly stálice našeho stropu (nemohu psát nebe, když je tam strop haly). Tedy Jirka Mihulka a Jirka Tůma.

V samotném závodě nakonec Honza Hruška létal časy přes čtyřicet sekund, což mu zajistilo třetí místo v celkovém pořadí. Já s Jirkou jsme se motali kolem 35 sekund s povedeným startem za 37 s.

Juniory nakonec Vitek Prívara vyhlásil samostatně stejně jako žáky, a tak Honza kromě třetího místa v celkovém pořadí dostal diplom a cenu za první místo v juniorské kategorii. Na druhém místě v juniorech byl Jirka Hloušek a třetí Olda Trtík. Nesmím zapomenout, že po soutěži házedel se létali gumičky v kategoriích A6 a P3. Takže aby to bylo celé, uvedeme i výsledky v gumičkách.

Foto vítěze A6 Zdeňka Cinerta.

A nyní ty výsledky

Výsledkovka je ke stažení zde:

Do Děčína se ještě letos podíváme dvakrát, jednou na Mistrovství Republiky a pak na Vánoční rampouch.

Jirka Hloušek

Foto: Jirka Hloušek jun, Jirka Hloušek sen.