Lednový úvodník

Vážení, měsíc leden je pryč.

Uběhl jako voda. Moc jsme se nenudili. Alespoň já s Pavlem Bačinou určitě ne. Pavel uzavíral pokladnu, vypracovali jsme vyúčtování a novou žádost o dotace, a tu odevzdali.

Já jsem s hrůzou zjistil, že nemám co dávat na web, respektive na oba weby, a tak jsem intenzivně psal články. Naštěstí se témata začala scházet, a já měl tedy „o zábavu postaráno“. Mimo jiné jsem začal doplňovat Badatelnu. Ještě tam mám mnoho restů, které musím dodělat. Vlastně, když se podívám na tu hromadu, tak nevím kde začít.

Po novém roce jsme opět zahájili práce v modelářském kroužku. Kluci dokončili některé modely, které začali již v minulém září. V lednu začali stavět modely další. Zjistili jsme, že někteří již rozbili svá starší házedla, a tak začali stavět nová. Dva kluci, Martin a Matyáš staví gumáčky Chiko, ty asi znáte ještě z Igry a Denis, který k nám přišel v září, po dvou házedlech se pustil do A3. Jde mu to celkem od ruky. Adam Stůj má velký projekt, staví RESku a to je dlouhodobá záležitost. S tím mu vydatně pomáhá Pavel Bačina.

V lednu nemám zprávu, že by někdo jel na nějakou soutěž. Nikdo z nás nebyl ani na Pražské lize na Letné. Mluvil jsem s kolegy z Prahy 4, říkali, že první kolo soutěže odložili o týden, protože byl veliký vítr. Uvidíme, co budou vyprávět po druhém kole.

V únoru jsou naplánovány soutěže, kterých bychom se mohli zúčastnit. 18.2.2024 je házedlářská soutěž na kladenském letišti, kterou pořádá LMK Kladno. 24.2. je pak halovka v Ostrově. Doufám, že v případě kladenské soutěže bude slušné počasí, a tak bude účast z našeho klubu hojná.

Vážení, věřím, že letošní rok bude stejně jako ten rok 2023 velmi zajímavý. Věřím, že se budeme potkávat na letišti při různých akcích stejně jako v minulosti. Náš koníček je především zábava a vášeň tvořit, stavět, soutěžit.

Přeji krásné únorové dny a těším se na setkání s vámi.

Jirka Hloušek