Máme další hrnek z Dubí

Závody v Dubí opravdu nejsou špatné. Olda Trtík zatím pokaždé zajistil pěknou halu, sice ne extrémně vysokou ale rozhodně vyšší a širší, než je hala v Doksech. Tam se opravdu tísníme. V Dubí ve sportovní hale  Dubí- Běhánknky je místa dost.

Rozhodli jsme se, tedy já, Jirka junior a Honza Hruška, že se pokusíme ulovit nějaký ten hrnek do sbírky. Ráno jsme nemuseli pospíchat, protože akce v Dubí začínala až v deset. Takže jsme v klidu vyzvedli Honzu doma a jeli jsme. Věděli jsme, že potřebujeme modely seřídit a u nás v krabici byly dvě nové Wrony, které bylo potřeba rozhýbat.

Na place jsme potkali kromě celé bandy Trtíků také Honzu Meliku, Karla Klingoru, který se naučil házet levou. Samozřejmě dojeli Ústečtí, tedy Jirkové Mihulka a Tůma, Honza Čerepjuk pak i Vašek Dlouhý s paní. Přímo ze vrátek přes silnici přešel Milan Nový a z“Vanďáku“ dorazil i Vítek Prívara.

V tréninku naši kluci házeli průměr, příliš se jim nedařilo, většinou to skončilo zhoupnutím a ztrátou výšky. Naopak já jsem v tréninku s pečeným véčkem spokojeně létal. Ale první vyhrání z kapsy vyhání, a tak v závodě to bylo zcela jinak. Pečené véčko létalo čím dál tím hůře a naopak naši kluci se zlepšovali. Jirka již ve druhé sadě létal velmi dobře (po výměně modelu), Honza zalétal dobré časy v kole třetím. Mě se zlepšit již nepovedlo a tak jsem byl celkem z toho smutný. Ale takový je život.

Karel Klingora házel levou a neustále se zlepšoval. Velmi dobré časy létala i Pavlína Jandlová a dokonce mě přelétala. Stabilně a nejlépe házel Jirka Tůma. Nechal všechny za sebou. Druhým byl Jirka Mihulka, který v prvním kole mírně zaváhal a tvořil vteřinové lety, respektive pády.

Třetímu Honzovi Procházkovi jsem v tréninku doslova rozřízl model, když jsem se snažil hodit model svůj. Jeho pečené véčko bylo „vejpůl“ a již po opravě nelétalo. Jenže Honza měl ještě náhradní stroje a tak skončil třetí. Tímto se mu ještě jednou omlouvám. Prostě jsem jej neviděl.

Naši junioři zabojovali a tak dopadli výborně. Jirka byl ve této věkové kategorii první a Honza druhý. Výkony na tuto halu nebyly špatné. V celkovém pořadí byli 6. respektive 7. Takže jsem jim koukal na záda.

Ve starších žácích byl nejlepší a jediný Luboš Trtík, v mladší žácích pak opět jediný Tobiáš Procházka.

Výsledky můžete stáhnout zde

Hrnek jsme doma uložili do kredence. Doufám, že příště získáme do servisu další.

Jinak děkujeme Oldovi Trtíkovi za pěknou soutěž a těšíme se na podzim.

Jirka Hloušek

Foto Jiří Hloušek