Modelářský Silvestr 2021 v hale

Vážení a je po všem. Je po roce 2021, je po sezóně 2021 a je po „Modelářském Silvestru 2021“. A tak se pojďme podívat jak to celé vypadalo. Musím říci, že po roce přestávky jsem měl nahnáno. Bál jsem se že tam budeme s Pepou Kubešem sami. Ale začali volat modeláři, kamarádi, že dorazí. Někdo potvrdil účast mailem, někdo se ozval, že chce stavebnici Wrony, když přeci pojede do Doksů. A tak nakonec nás bylo asi třicet. Létali jenom někteří, ale ostatní koučovali své svěřence a nebo kohokoliv.

Nejprve zmíním žehrovskou účast. Jako závodníci jsme byli jenom čtyři. Moje maličkost, Jirka Hloušek junior, Honza Hruška a Jirka Hruška. Tedy dva senioři, kteří neudělali díru do světa a pak dva starší žáci a myslím si, že Honza Hruška opět prokázal, proč v Děčíně byl první.

A nyní jak tomu zbytku světa (není myšleno hanlivě). Z naší špičky se objevil Honza Procházka z Karlových Varů a se svou skromností přesvědčivě vyhrál seniory. Na druhém místě byl Honza Melika, který je letos ve formě a třetí Jirka Schiefedecker, který o Silvestra laboroval se svými novými modely. Ještě zmíním, že mezi obdarovanými je autorem akce Pepou Kubešem doporučeno poslednímu věnovat jeden litr trvanlivého mléka a předposlednímu kyselé okurky. I bylo tak učiněno a tak poslední Jarda Kaňka z Děčína a předposlední Zdeněk Vrba z Jihlavy dostali co tradice velí.

V mladších žácích byl pouze jeden účastník Tobiáš Procházka z Karlových varů a tak s přehledem zvítězil. „Procházkovic  klan“ měl tedy hojné zastoupení (dva senioři, jeden mladší žák a jeden předškolák). Kdyby byla vyhlášena soutěž družstev, vyhráli by absolutně.

Samostatnou ženskou kategorii vyhrála Lenka Tyrová. Ostatně BVL a jejich rodinné družstvo pod vedením zasloužilého trenéra a národního umělce Jardy Tauera se ukázalo jako velice konzistentní a také by v družstevním bodování získalo jistě druhou pozici za Procházka teamem.

Musím ještě zmínit, že akce je především společenská záležitost, něco jako taneční, kdy skupiny rodičů, známých a přátel klábosí, zatímco někteří mladí se pachtí na parketu. Zde je to stejné. Takže se rozhovory odehrávaly nejen v hale, ale i u místního baru. Navštívil nás Mirek Rohlena, Honza Týc nebo Jana a Zdeněk Slavíkovi. Ti přinesli Schífimu jeho ulétlé házedlo. Jak Zdeněk říká, pokud tě má letadlo rádo, vrátí se.

Ještě zmíním další Pepovu Tradici – losování o lahev luxusního alkoholu. Tentokráte byl vytažen z klobouku, pardon z kyblíku (Pepa losovací klobouk před rokem ztratil,) Zdeněk Vrba a tak kromě kyselých okurek a několika rozbitých házedel, si odvezl spokojeně Balantínku. Gratulujeme.

Ještě se vrátím k Pepovi Kubešovi. Již podruhé mě jako jeho následníku soutěž předal. Doufám, že i příští rok mi soutěž bude předávat a zachová mi tím přízeň a celému našemu klubu. Díky těm, co nám dali zpětnou vazbu, která byla pozitivní.

Dost řečí a pojďme na výsledky:

Vážení, doufám, že se soutěž líbila, že jste byli spokojení. Těšíme se na setkání v roce 2022!

Jirka Hloušek

Foto Jirka Hloušek a Vláďa Valenta

Fotogalerie Vládi Valenty kde jsme si půjčili fotografie