Novoroční úvodník

Tak už je rok 2021. Ten minulý utekl jako voda. Myslím si, že i když nás soužil virus, tak to byl rok velice zajímavý a plný událostí. Alespoň já to tak cítím.

Nový rok měl začít soutěží v plzeňské hale 3.1.2021, ale nezačne. Soutěž byla zrušena a nemá cenu opakovat proč. Už bych se opravdu opakoval. Stejnou větu jsem psal loni několikrát. Takže halovky budou dál ukryty v bednách a krabicích, dokud se neobjeví další příležitost je provětrat. Zato po RC modelech saháme ještě častěji než v dobách minulých. Začali jsme lepit QR kódy na křídla a doufáme, že vyjímka, která je udělena na dva roky se pak opět prodlouží.

Na leden jsou plánovány krom halovek také házedla na Letné. Nevím, zda k soutěži dojde. Ale pokud by se liga nekonala, nevadí. Myslím si, že existuje spousta možností, jak čas vyplnit. Například stavbou nejrůznějších létajících aparátů. Třeba záložní RESky. Ostatně, tuhle kategorii by mohli létat i dospělí. Osobně se k tomu chystám. Momentálně se ale u nás rodí A2 Čáp. Jirka staví svůj první historik.

Testuji na něm, jaké jsou schopnosti třináctiletého kluka ve stavění takto složitého byť školního stroje. Je to důležité, protože stejný model začíná v kladenském kroužku stavět Livio Cassali, a tak si zkouším, jaký rozsah pomoci je nutné poskytnout.

Další historik se rodí u Vládi Horáka. Je to A2 Neptun.

U Hrušků se zase rodí A2 Expe, ale je to s porodními bolestmi a moc to nepokračuje. Nevadí. Možná oba kluky namotivují právě výše uvedené obrázky. U Bačinů se rodí další RESka a nedávno dokončili La Mouette, takže opět historická A2.

Mezi svátky jsem se snažil trochu si odpočinout. Ale úplně to tak nešlo. Moje a myslím si i Pavlova práce pokračovala, i když ne právě intenzivně. Pavel odeslal pečlivě vyplněnou Evidenční kartu klubu. Já zase nahlásil trenérům naše výkony. Dle informace, mnoho lidí z ostatních klubů v žebříčku nebude. Nenalétali tři povinné výkony za celý rok.

Myslím si, že bychom se v lednu mohli sejít na nějakém to létáním. Vezmu s sebou samolepky, aby jste si mohli olepit modely přímo na místě. Již jsem zaznamenal první telefonáty s žádostí o nálepky.

Leden je doba, kdy my s Pavlem budeme skládat účty našemu sponzorovi a to je obec Kamenné Žehrovice. Půjdeme žádat o dotace na naší činnost. Doufám, že se podaří uspět. Ekonomická situace se značně zhoršila a tak nedokážeme odhadnout, jak to bude celé do budoucna vypadat. Takže nám držte palce.

Ještě bych chtěl vzpomenout našeho kamaráda Honzu Klika, který bohužel před vánocemi zemřel. Je mi to líto. S Honzou jsme se potkávali při soutěžích halových modelů. Vždy bojoval se zaujetím, i když jeho tělo protestovalo a dělalo si co chtělo.

Rok 2021 je rokem, kdy budeme vzpomínat na sté narození Radoslava Čížka. K tomu ještě vzpomeneme jeho konstrukce, které již také dospěly ke kulatým výročí. Bude to určitě zajímavá sezóna, i když asi budeme akce pořádat v podmínkách, na které nejsme zvyklí. Doufám, že se nám vše podaří a my si na konci tohoto roku řekneme, že ten rok, nebyl úplně špatný.

Přeji hodně zdraví, radosti a úspěchů v této nové sezóně!

Jirka Hloušek