Pro prase do Ostrova na Lázeňskou podzimní

Když si přečtete ten nadpis, tak si asi říkáte, že jsme se zbláznil, ale je to jinak. Cenou kromě tradičních lázeňských oplatek jsou i nějaké ty porcelánové věci z místní porcelánky. V minulosti to byly typické lázeňské pohárky na pití vody z léčebných pramenů. Avšak kluci z Ostrova a Karlových Varů to nyní pojali jinak. A tak jsme domů vezli dvě porcelánová prasata.

Ano, tak to vypadá.

Ale nepřebíhejme. Ráno jsme z Kladna vyráželi v tradiční sestavě, Tedy Jirka Hloušek junior a Jirka Hloušek senior. Cesta skvělá, minimum aut na silnici. Jenom nás překvapilo na rychlostní silnici z Karlových Varů směrem na Kadaň jeden traktor s valníkem a jeden bagr. Dojeli jsme včas, právě Jarda Bělohoubek , Milan Šulc a Karel Klingora připravovali věci na závod, které vykládali z auta.

My jsme s Jirkou začali zalétávat naše stroje. Opět naše nejstarší stroje byly ty, které jsme do závodu zvolili. Pomalu bychom nemuseli žádné jiné ani vozit. Závodní pole se skládalo asi 25 lidí. Poměrně hodně dětí a samozřejmě 13 dospělých. Tentokrát chyběli Jirkové –  Šífi, Tůma a Mihulka. Objevil se Honza Melika, ale jeho stroje byly poněkud z formy i když jsme jako team dělali co jsme mohli. Honza si ale nakonec odvezl cenu útěchy. Bude doma louskat ořechy.

V samotném závodě se projevila naše přemotivovanost. Jak já, tak Jirka junior, kterému hlavní rozhodčí Milan Šulc důvěrně říkal Jr (čti džejár) jsme se hlavně trefovali do zářivek, konstrukcí a podobně. To se samozřejmě projevilo na výkonech. Nalétaný počet vteřin vůbec neodpovídá umístění. Tedy Jirka to měl za 86,5 vteřin a já 87,7.

Ale dost nářku a pojďme se podívat na ostatní. O Honzovi Melikovi, který mě na jaře zde s přehledem přelétal jsme již psal. Nejlepší ze všech byl nakonec Honza Čerepjuk. Honza se nezdá, tichý a skromný modelář tvoří své kompozity a jeho výkony začínají mít vzestupnou tendenci. To se potvrdilo i v Ostrově, kde s přehledem zvítězil.

Honza Procházka neměl svůj den. Dle mého je to způsobeno tím, že se věnoval svým svěřencům z kroužku. Na sebe již čas neměl. Byl trochu smutný, ale já doufám, že jej potěšila alespoň ta jeho omladina.

Milan Šulc létal s Wronou a když jsem jej viděl, tak jsem si říkal, že mě asi přelétá. Létal totiž vyrovnaně a to je vždy nejlepší metoda, jak dosáhnout dobrých časů.

Karel Klingora tentokrát se svým pověstným levorukým stylem nevešel do haly. Proto přešel na mnohem úspornější styl hodu, ale nebylo to úplně ono. Tak zase příště.

 Václav Dlouhý tentokrát přelétal svou manželku. Létal s Wronou a tu pak pěkně posílal do vzduchu, a model v pohodě přecházel. Alena měla tentokrát Pečené véčko takové nervózní. Nebylo to prostě optimální.

V soutěži dětí, tedy mladších a starších žáků byly nové tváře. Byla ale vidět určitá radost z toho, že mohou létat a závodit. Až na jedno chlapce, který nakonec odmítl vstoupit do závodu a celé to odseděl na střídačce.

A zde jsou výsledky.

Výsledky ke stažení zde:

Takže z mého snažení bylo druhé místo a Jirka junior ve své kategorii vyhrál. Po závodě jsme odjížděli se dvěma porcelánovými prasaty a samozřejmě lázeňskými oplatkami ke kávě. Když jsme míjeli ceduli „Ostrov“, každý přemýšlel, jak je možné se tolikrát trefit do zářivky. Později, po tom co jsme potkali již tradiční traktor mezi Ostrovem a Karlovými Vary, jsme v hlavě změnili téma a pak již cesta ubíhala velmi dobře.

Děkujeme organizátorům za pohodovou soutěž a dobře strávený čas. Mimochodem, vysledky a fotky byly k dispozici ještě ten den večer. Jarda Belohoubek je neskutečně rychlý. Příště, tedy na jaře, nashledanou.

Jirka Hloušek

Foto: Jiří Hloušek, Petr Machek a další členové MK Ostrov