Prosincový úvodník

Zdravím všechny členy i příznivce našeho klubu.

Měsíc listopad uběhl jako voda, vždy se divím, že již je konec měsíce. Přiznám se, nestíhám, protože práce je až hanba. A co teprve doma. Tam ta práce většinou stojí, neb na ní není čas.

V listopadu byly závody na Panenském Týnci, které organizoval Pepa Kubeš a LMK Kladno. Pavel Bačina s Radkem tam zajeli. My s Jirkou juniorem jsme byli v Ostrově na prvních letošních halovkách. Probíhá příprava na členskou schůzi, která bude již tento víkend 4. prosince v Kamenných Žehrovicích. Napsal jsem článek do Zpravodaje a několik dalších článků na web. Také na SAM95. V kroužku jsme začali s dětmi stavět další házedlo, byly si zalétat s jejich prvním výrobkem. Kluci jsou nadšení a druhé házedlo mají v podstatě v kostře. Je tam sice ještě dost práce, ale pokud Covid nic nezmění, na Žehrovském házedle na jaře již budou moci soutěžit.

Takže v prosinci náš čeká schůze, to jsem již psal. Pak nás čeká Modelářský Silvestr, halová soutěž v Doksích u Kladna. Po dvou letech snad někdo přijede. Ještě budu připravovat pozvánku, protože je to již aktuální.

Čeká nás halové MČR, které bude v Děčíně v podstatě za 14 dní. Toto letí…

Čeká mě ještě zpracování výsledků do žebříčku ČR, moc našich členů v něm nebude.

Podařilo se mě ofotit mnoho fotografií do našeho klubového archívu. Postupně jimi obohatím naši badatelnu. Je to práce nimravá, ale já jí mám rád. Historie i budoucnost klubu jde ruku v ruce.

Zkuste se zamyslet na termínu hromadného focení, Rád bych připravil PFku za klub a mohli bychom udělat opět hromadnou fotografii jako se povedla loni na podzim na Sluka Cupu.

Naše stránky jsou celkem hojně navštěvovány a náš Youtube kanál také. Jsme rádi, že se o nás ví, že existujeme a nejsme jen klub ze starých časopisů. Není důležité mít 100 a více členů, je důležité být klub s aktivními členy. Je jedno zda členové dosahují špičkových výsledků i když to vždy potěší. Je důležité, že lidé pracují, pomáhají si navzájem a jsou vzorem pro ty nejmenší, kteří se mohou stát členy klubu. Tak to bylo v minulosti a potřebujeme, aby to bylo i dnes. Jinak bude naše generace v klubu jako poslední zhasínat. Doba je složitá, ale radost z létání nás musí motivovat. Ale myšlenku již ukončím a již nebudu patetický. Každopádně, létejte, organizujte, pište, učte další, svou aktivitou podporujete život v klubu.

Mějte se pěkně

Jirka Hloušek