Pylonářská sezóna se pomalu rozjíždí

Jak víte, první pylonářský závod v letošním roce pořádá náš klub na Panenském Týnci. Kamil již začal trénovat a pomalu zalétává své nové stroje, které připravil přes zimu. Opět došlo k vylepšení vnitřního uspořádání, nasadil nové vrtule a motory.

Do naší pylonářské komunity přibyl nový člen. Petr Malý se stal naším členem teprve nedávno. Protože do našeho klubu vstupoval již s tím, že jeho hlavní kategorie bude F3E, je jasné, že musí začít také s přípravou. Kamil bude nyní jeho hlavním rádcem a bude mu předávat své zkušenosti.

Oba naši pánové se sešli v neděli odpoledne 16.4.2023 na „obvyklém místě“ a vyzkoušeli si, jak jim to letos bude létat. Kamil neletěl v letošním roce poprvé, již si své první tréninky odbyl, ale vždy je dobré využít příležitost, a vyzkoušet něco nového.

Petr Malý se letos mezi pylony postavil poprvé. Nejprve s Kamilem vyzkoušeli Petrovy stávající stroje a pak si Petr vyzkoušel jeden Kamilův tréninkový stroj. Rychlost modelu Petra mírně zaskočila, přeci jenom tento tréninkový stroj byl kdysi Kamilův „ostrý“ model. Ale jak říkal Kamil, Petr je zapálený pylonář, a tak se s tímto strojem vydal obletět prvních deset kol kolem pylonů.   

Věřte, že byl Petr velmi nadšený, takový stroj řídit a být schopen jej ovládat. Samozřejmě nezůstane jen u jednoho tréninku, neb opakování je matka moudrosti i všech modelářů.

Svoje i Petrovy začátky Kamil okomentoval takto:

Sranda na tom všem je že přesně na den stejně jsem já i on začal lítat pylony 🙂

Já jsem prvně letěl mezi pylony 9.května se Zdeňkem Hnízdilem a za 20.dní jel na Karlovarský pohár, a Petr začal  16.dubna a za 20.dní se lítá náš Panenčák 🙂

Tak a ještě na závěr jedno Kamilovo foto ze zmíněných  prvních závodů v jeho začátcích.

Oběma držíme palce do letošní sezóny.

Jirka Hloušek, Kamil Vydra

Foto: Kamil Vydra