Registrace letců na ÚCL

Vážení kolegové a kamarádi,

Svaz modelářů, potažmo Klub Leteckých modelářů vydal informaci ohledně fungování nás letců v příštím roce. Protože jste všichni v průběhu roku dostali informaci, že KLEM společně se SMČR budou provádět hromadnou registraci členů SMČR u Úřadu civilního letectví (ÚCL). K tomu jsme obdrželi pokyny ohledně vyplňování Evidenčních karet klubů.

V průběhu listopadu jsme vás vyzvali k zaplacení členských poplatků na rok 2021 do konce měsíce listopadu a současně jsme některé z vás s Pavlem kontaktovali, abychom doplnili údaje, které nám k registraci chyběly. Potřebovali jsme čas k tomu, abychom Evidenční kartu našeho klubu vyplnili správně jelikož je to důležité.

Svaz nás tedy všechny zaregistruje u ÚCL hromadně a v průběhu roku bude registrovat či odregistrovávat členy, kteří buď do klubu přijdou nebo odejdou. Děje se tak automaticky, což je dobrá zpráva.

Svaz jako takový dostane od ÚCL jedno registrační číslo, které v kombinaci s modelářskou licencí bude sloužit k identifikaci modelu, respektive řečí úřední dronu. Licence má být nadále dle předpisu SMČR na modelu a velikost licence je kromě házedel a vystřelovadel 2,5 cm. K tomu bude na modelu jedno číslo přidělené ÚCL, ale toto není podmínkou mít viditelně umístěno, ani není podmínkou jej mít na všech oddělitelných částech modelu. Z tohoto dovozuji, že je nutné, aby licence a identifikační číslo ÚCL byla i na historicích. Tedy nikoliv číslo třeba SAM95-XX.

Celý článek o této problematice si můžete přečíst zde na tomto odkazu.

Zdraví  Jirka Hloušek a Pavel Bačina