Říjnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi, máme za sebou velice rušný a celkem dynamický měsíc září. Tento měsíc je vždy začátkem druhé části sezóny volných modelů a současně s tím, pokračující sezón RC modelů. Historici se většinou během prázdnin nelétají a tak konec srpna a celé září je pak spoustu závodů těchto kategorií. Do toho všeho začneme dohadovat otevření modelářského kroužku v základní škole v Kamenných Žehrovicích. Uvidíme, kolik zájemců se přihlásí. Tady musím zmínit, že spolupráce se školou je dobrá. Je to dané tím, že mají zájem, aby kroužek byl u nich ve škole provozován.

Co nás čeká v říjnu – zase závody. Budeme pořádat poslední kolo žehrovského házedla. Ve 3. kole jsem se nemohl zúčastnit, ale to jsem již napsal. Zato mi připadalo, že se k nám začínají vracet i modeláři, kteří na jaře k nám zajeli jen tak, na zkoušku. Myslím třeba Pavla Vrbu, který patří ke špičce v republice. Samozřejmě jsme rádi, že se k nám vracejí pravidelně Nečáskovi, Jirka Šífi, Kubešovic kluci atd. Bez nich by naše házedlo nemělo tu správnou šťávu. Začnou podzimní soutěže na Panenčáku, které organizuje Pepa Kubeš. Loni jsme tam jezdili s Jirkou juniorem a s Kamilem.

Příprava výstavy pokročila. Nyní je potřeba udělat korektury textů a hlavně, potřebuji již konečně zaplnit seznam modelů. Mám jich zatím 30 v seznamu. Termín se blíží a já začínám mít pocit, že se nic v tomto směru neděje. Takže mi prosím pošlete seznam. Postačí název modelu, rozpětí a zda je to větroň, motorový model se spalovákem nebo elektrika. Prosím, nechci vystavovat bubliňáky, to se k nám příliš nehodí. Mohou to být modely ze stavebnic, klasická stavba, kompozity. Můžete i k modelu napsat krátký komentář, dvě věty.

Na web jsme připravil třídílný seriál opět na téma Radoslav Čížek. Doufám, že to bude pro vás zajímavé. První díl vyjde někdy během října. Měl jsem nyní takovou přestávku v bádání a  převodu archívu do elektronické podoby. Je to běh na dlouhou trať. Ten čas jsem věnoval výstavě a také trochu stavění modelů. Nyní se ale vrací podzimní činnosti. Jedna z těchto činností je plánování soutěží  a dalších akcí. Tady je seznam našich soutěží na příští rok.

Přeji vám pěkné podzimní dny a doufám, že se setkáme na letišti.

Jirka Hloušek