Rychlý víkend na letišti Pleše

Kamil Vydra vyrazil na malé soustředění rychlých mužů a žen. Bylo to na letišti Pleše 10.4.2022. Akci pořádali pánové z Kardašovy Řečice.


Prožil jsem fantastický víkend u „kardašáků“, ale počasí, jak všichni víme se rozhodně za dobré nedalo prohlásit! Fičák v nárazech, občasné vločky s kroupami a k večeru i trochu slunka. Ale venku byl krásný zdravý prosinec 🙁

Bylo to takové první letošní seznámení s technikou, zdali je po zimě vůbec provozu-schopná, a zdali to piloti po zimě ještě nezapomněli.

Došlo na otestování nových elektronických žhavení a výfuků u kluků z kategorie F3D, kde své stroje NONAME2 ladili Roman Pojer a Sam Andrlík.

Došlo také na zálety nových tří eroplánů kategorie F3T Nemesis NXT od Honzy Petra, který s mechanikem Lukášem Voseckým létali i když venku padaly trakaře!

Já jsem dal nakonec jen dva starty s Avionikem D17 na dvoulistou vrtuli od APC 5.25×6.25 která se jeví, že bude rychlejší než Graupnerka 5.2×5.2 a Jirka Klein zalítával Nikolase.

V mé kategorii F3E jsme byli tedy jen my dva. V takovém nečase s našimi éry co mají letovou hmotnost 1000g oproti téměř 2.5kg těžkým NoName2, bylo počasí s bočním větrem téměř nelétatelné. Takže alespoň za mě jsem to nechtěl hnát do extrému a soustředil se radši na to, abych to domů přivezl celé. Jinak chlapci měli i nějaká EPPčka a Sam (Andrlík) vytáhl i hotliner ariane V6 na odreagování!

Velké poděkování patří ode mne Romanovi Pojerovi za luxusní ubytování v jeho „bydlíku“, jak to pylonáři slangově přezdívají…. Catering od „kardašáků“ byl ve vynikající kvalitě a večerní historky u soudku Blatenské 11 pobavili všechny kdo se akce účastnili.

Co vytknou jediné: že příště to rozhodně bude chtít lepší klima.

Ještě několik foto a videa.

Kamil