1. kolo Žehrovské házedlo

V sobotu 12.9.2020 jsme na letišti Velká Dobrá uspořádali náhradu 1. kola naší tradiční soutěže. Počasí bylo krásné v podstatě bezvětří a vítr, který chvílemi jako by zafoukal si v podstatě dělal co chtěl. Spíše než vítr by se dalo toto pofukování přiřadit k drobným termickým závanům.

Na letišti jsem se tentokrát sešli v komorním počtu, protože narychlo svolaná soutěž nebyla v kalendářích našich kolegů a přátel modelářů. Nedorazila ani hojná družina z LMK Drozdov. V soutěžní listině se tak objevili soutěžící především z našeho klubu, LMK Kladno a Slaný.

Ve dvanáct hodin bylo v podstatě dolétáno a započalo se s rozdáváním cen.

Osobně jsem moc fotek neudělal, důvodem bylo moje časoměřičtví a pak ještě rychlé naházení mých soutěžních letů. Chtěl jsem si užít krásného počasí a trochu si zasoutěžit.

Mládežníci se snažili seč mohli, někteří se o proti minulému kolu zlepšili. Je vidět, že získali zkušenost a tu zúročili v lepším výkonu. U některých se zase tolik nedařilo. Nevadí, snad příště. Každopádně je to další výkon do republikového žebříčku.


Čím více členů má zapsaný výkon v naší tabulce výkonů, tím vstřícnější je pak svaz ohledně přidělování materiálu. O tom zase někdy příště.

Zde je možné stáhnout výsledky za odlétaná kola včetně průběžného pořadí.

V tabulce naleznete výsledky 1. kola a průběžné pořadí seriálu.

Jirka Hloušek a Pavel Bačina