Akce Žatec 23.4.2022

Třetí akcí, která se odehrála v sobotu 23.4.2022 byla akce v Žatci. Pozvánku jsme uveřejnili na našich stránkách. Mělo to být setkání, které se jen tak nestává. Posuďte sami.

Na tuto akci se vydal Kamil Vydra. Vzal s sebou i rodinu, aby si to užili společně. Akce slibovala zajímavá setkání s našimi akrobaty, leteckou výstavu a besedu se synem amerického pilota Powerse, kterého v padesátých létech sestřelili ve špionážním letounu U2 nad územím Sovětského Svazu.

Tak se podívejme, koho bylo možné na akci potkat. Naše akrobaty Petra Jirmuse, Martina Šonku, Petra Kopfsteina, Radku Machovou. Ale to není všechno, objevil se i náš první kosmonaut a zároveň poslední Čech ve vesmíru Vladimír Remek a náš druhý kosmonaut Oldřich Pelčák, Ivan Bella, Michal Fulier.

Kamil vzal na akci své modely a nechal je „pro štěstí“ podepsat od všech, které na akci potkal. Skvělý nápad. Takže tady jsou fotky s podpisy.

Kamil nejen, že vše sledoval, ale také nafotil a natočil. Takže se můžete podívat na akrobacii Petra Kopfsteina. První video je „full version“ a druhé je „umělecký výběr“. Protože je to točeno na mobil, občas se to trochu rozostří. Přesto si můžete užít figury, které v době Petra Jirmuse nebyly možné i když s padesátkou se daly dělat také divotvorné věci.

Kamil Vydra a Jirka Hloušek