Březnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

máme za sebou další měsíc, kdy jsme téměř seděli doma. Halová sezóna je v podstatě za polovičkou své jarní sezóny bez toho, abychom letěli a také venkovní soutěže se odkládají jedna za druhou. V březnu jsou naplánovány soutěže jak v hale, tak venku. 28.3 bychom měli mít první házedlo a tuším týden předtím by měl být Sluka Cup. Obávám se, že soutěže odložíme a budeme čekat na vylepšení situace.

Co mě ale nejvíce vadí je, to, že nemůžeme otevřít kroužky. Potenciál našich dětí končí u počítače a televize. V podstatě, kdo může něco dělat jsou naši potomci, které dohlížíme přímo doma. Jenže i tady to není zrovna ideální, a i ti podléhají tomu co se děje na internetu.

Naštěstí máme ještě naší Korespondenční soutěž větroňů, kterou pořádáme přes SAM95. Každý měsíc odlétáme jedno kolo a pak to zhodnotíme. Myslím si, že Jirka Hruška měl skvělý nápad. Donutí nás to jít každý měsíc alespoň jednou polétat. Pobyt na čerstvém vzduchu, válené se ve sněhu díky upoutanému modelu, to je výborná relaxace. Osobně jsem z toho žil celý týden s dobrou náladou.

V únoru jsme si dokonce s Romanem zalétali na Rané, protože naše domovské letiště na Dobré bylo tentokráte v provedení – močál.

Články o korespondenční soutěži si můžete přečíst, uvidíte, že si užijeme legraci i trochu sportovního zápolení.

https://www.sam95.cz/category/korespondent-2021/

V březnu je uzávěrka prvního letošního čísla Zpravodaje, a tak budu připravovat článek. Upřímně, moc toho není, co bych tam napsal. Ale něco ze sebe vymačkám.

Vzhledem k vývoji pandemie a vládních nařízení je od 1. března lockdown. Tím pádem na tři týdny a možná i déle, bychom neměli opustit katastr obce. Pro nás, kdo není z Velké Dobré to znamená, že máme zapovězeno chodit na letiště. Ale musím zůstat apolytický a tedy to oglosuji myšlenkou Alberta Einsteina: Definice šílenství: Opakovat stále dokola to samé a věřit, že dosáhnu pokaždé jiného výsledku…

Mějte se krásně

Jirka Hloušek