Březnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

Měsíc únor je za námi a počet letových dnů, když to porovnám s lednem se nijak nezměnil. Vítr vane neustále na hranici vichřice, a to nám znemožňuje poletovat. Nezbývá než lepit a přemýšlet o letošní sezóně. Loni byly v lednu a v únoru krásné dny na sněhu. Atmosféru naleznete na tomto videu.

My se vyřádili do sytosti. Viz naše video s derviši:

Letos je to bída a doberské letiště bylo celé rozmáčené. Kladenské LMK odložilo již druhou soutěž. Když už jsme u těch soutěží, já s Jirkou Juniorem jsme odlétali halovku v Ostrově. Na další jsme se bohužel nedostali z rodinných důvodů. Takže zatím pěkná bída.

Vláďa Kostečka pracuje na házedlech společně s vnukem, dokonce nám do kroužku připravil sady dílů na házedla jako stavebnice. U Bačinů se rodí další reska a probíhá další příprava na sezónu. Kamil postavil nejen házedla a pilně trénuje, ale také postavil další stroje. O nich ještě napíšeme.  Uvádím fotku z Kamilova tréninku.

V kroužku se staví Sýkora a já doufám, že letos jí děcka bez problémů dokončí. Přibyl další člen kroužku. Máme tedy 6 dětí. Mimochodem při tom větru občas nejde v Žehrovicích proud a speciálně ta část kde je napájená škola a Dělnický dům je vždy postižena výpadkem proudu. Takže jsme měli jeden kroužek v šeru a museli jsme jej po hodině ukončit.

Zahájili jsme přípravy na MČR v Černošicích, které spolupořádáme. Doufám, že vše dobře dopadne. Poslední krátká aktualita je o svazové konferenci, která se koná 5. března v Pardubicích. Bude se volit nové předsednictvo. Za nás na konferenci pojede Pavel Bačina.

V březnu nás čeká přebor kraje v dětských kategoriích na Panenském Týnci. Naší soutěž jsme nakonec odložili, ale to jsem již psal v samostatném příspěvku.

Vážení, tímto svou rozpravu o tom, co bylo a co bude končím. Vzhledem k vývoji na Ukrajině moc skvělou náladu nemám a předpokládám, že ani vy nemáte. Musíme tomu všemu alespoň trochu čelit tím, že se budeme věnovat alespoň trochu modelařině. Měl jsem přichystané články o sovětském modelářství, článek o Vladimíru Matvějevovi. Tyto odkládám do šuplíku protože se do této doby nehodí. Místo toho budou články jiné. Pokud to hlava dovolí.

Mějte se krásně

Jirka Hloušek