Březnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

je to březen a s ním i naděje, že se konečně dostaneme ven, abychom odlétali nějakou tu soutěž. Já s Jirkou juniorem sice máme již první soutěž za sebou, ale v hale, nikoliv venku. Blíží se Panenský Týnec a s ním Krajský přebor mládeže a také druhé a třetí kolo Ligy na Panenčáku. Proč druhé a třetí? A kdy bylo to první? To první bylo loni, byla to poslední soutěž na Panenském Týnci. Byly jsme tam a udělali z ní reportáž.

Doufám, že Krajského přeboru mládeže se zúčastní co nejvíce našich žáků a juniorů. Takže Panenčák je 11.3 a 12.3. Další soutěž je již naše, tedy první kolo Žehrovského házedla 26.3.. Společně s námi si soutěž udělá i LMK Kladno, které odložilo svou únorovou soutěž. Doufám, že sníh ještě vydrží i do tohoto data, jinak bychom se na Dobré utopili v blátě. Ale křišťálovou kouli nemám, a tak nemohu věštit. Jinak se samozřejmě rozjedou i další kategorie, například RESky. Na březen jsou již v kalendáři první závody.

Na webu jsme publikovali článek o Admirálu 2. Byl o něj nebývalý zájem. Současně se spousty čtenářů vrátilo opět k Admirálu 71. Takový zájem mě moc těší. Doufám, že další díl, tedy Admirál 3 bude pro vás také zajímavý. Připravuji krátké povídání s Pepíkem Kubešem o tom co dělá, když zrovna nepořádá nějakou soutěž. Navštívil jsem jej a povídal si  o korespondenční soutěži historických větroňů, kterou v březnu opět po krátké přestávce rozjedeme. A samozřejmě věřím, že přineseme i nějakou tu reportáž z našich závodů.

Momentálně čekám na povolenky na LKKL. Až budou připraveny, Jirka Hruška je vyzvedne a pak je budeme distribuovat.

Do kroužku se nám přihlásili dva nová adepti modelařiny. Zatím kroužek navštívili jen jednou. Teď ale byly prázdniny, takže uvidíme, zda budou pokračovat.

Ještě se pochlubím rozpracovaným  modelem. Je to 3,5 metru velký model, který se jmenuje Yellow Jacket. Mě osobně se model moc líbí. Nechci jej na nějaké to závodění, jen jako odpočinkový stroj. Začít létat další kategorii bych asi už nezvládl.

A to je pro dnešek vše. Přeji krásné dny.

Jirka Hloušek