F1N neděle v Černošicích

Začnu vzpomínkou na parkování. U haly je krásné malé parkoviště a vždy bylo možné tam postávat celý den, dokud se naše závodnická srdce neukojila a my spokojení odjeli domů. Místní ale vymysleli novou věc, parkoviště je jen na 4 hodiny, pak musíš odjet a zase se vrátit. V sobotu nebyl s celodenním parkováním problém, ale v neděli už to bylo po 4 hodinách za domluvu od místního strážce pořádku. Takže příští rok si budeme muset dát pozor.

Tak a nyní k soutěži. Sešli jsme se opět v hale ve stejném počtu jako včera, jenom se nám 2 lidé vyměnili, jeden ubyl a jeden, Pepa Kubeš, nelétal. Jinak přibyl Honza Čerepjuk a Jirka Šífi, kterého dovezl Honza Melika. Po včerejších výkonech to vypadalo, že budou všichni mírně unaveni a výkony půjdou trochu dolů. No, u někoho ano a u někoho ne, ba naopak. Třeba Jirka Mihulka měl formu a létal časy přes 45 vteřin, tedy se značně zlepšil. Já a Jirka Tůma bohužel jsme šli s formou dolů.

Ze Žehrovické party opět jsme tu byli my dva, Jirka a Jirka mladší, opět se objevil Jirka Hruška s Honzou. Pepa Kubeš to okomentoval, kdyby tady byli Bačinové, už je tady celý Kž klub. V podstatě má pravdu. Ale já se vrátím k Honzovi Hruškovi. Létal stejně jako v sobotu „jako o život“. Ale tentokrát zalétal ještě lépe. Inu někoho únava nesrazí v jeho výkonech, naopak je vidět, že je možné zúročit získané zkušenosti.

Během závodu se objevil Vítek Prívara, který byl na modelářském táboře. Bez přípravy odlétal svůj závod, bral to jako povinnost pořadatele odložené Děčínské soutěže. Stačil ještě informovat, že v Děčínské hale se změnil nájemce, ale že věří, že soutěže budou v hale pokračovat dál, tak jak jsme zvyklí.

Závod „odsýpal“ jako na drátku, Lumír Apeltauer měřil jako o život a za chvíli bylo po závodu. Ani si to člověk neuvědomil. Kdo čekal na zázračný hod, se v podstatě nedočkal. Lumír sečetl výsledky a pak jsme se dozvěděli, jak jsme vlastně dopadli. Někteří tušili, někdo, jako Honza Melika byl překvapen.

Výsledky

Senioři

  1. Jiří Mihulka                        140,3 s.
  2. Jiří Schieferdecker          127,0 s.
  3. Jiří Hloušek                        118,9 s.

9.  Jiří Hruška                            91,8 s.

Junioři

  1. Jan Hruška                         107,2 s.
  2. Jiří Hloušek ml.                 96,9 s.

Když se tak podívám na včerejší a dnešní výsledky, mohu říci, že kdyby to bylo 24. dubna, tak chápu, proč je na soutěži tolik Jirků, jenže ono je 12. července. Jen pro pořádek uvádím: Jiří Mihulka, Jiří Schieferdecker, Jiří Hloušek starší, Jiří Hloušek mladší, Jiří Hruška, Jiří Tůma.

Závěrem snad, opět skvělá soutěž, skvělá atmosféra a výborná hala.  Chlad od nohou zajistil kvalitní výkony v téměř neměnném prostředí, teplota během závodu stoupla ze 17 stupňů na 19 stupňů.

Díky Lumíre, díky Pepíku!

Mám spoustu fotografií a video materiálů, takže určitě ještě něco spáchám. Počkáme na oficiální výsledky a pak se k Černošicím ještě vrátím.

Zdraví Jirka Hloušek