Jaké to bylo v Ostrově

Jistě se ptáte, kde jsou výsledky ze soutěže Lázeňská Podzimní, která se konala 20.11.2021. Tak už se neptejte, je to tady.

Byla to naše první letošní soutěž v kategorii F1N, které jsme se zúčastnili. Tedy naše duo Jiří Hloušek junior a Jiří Hloušek senior. Neměli jsme čas ani potrénovat, a tak jsme sebrali naše bubliňáky a jeli. Kompozity jsem nechal doma, už jsou značně unavené a šetřím je do Děčína.

Dobře jsem udělal. Pečená véčka jsem tam všechny rozbil, a tak nastoupila stará dobrá Wrona. Ale k závodu. Hojnost soutěžících byla zajištěna, přijela naše špička, kdo nezná tak jmenovitě Jirka Schífi, Jirka Tůma, Jirka Mihulka, to už jsou snad všichni špičkoví Jirkové a pak ještě Honza Procházka jakožto domácí borec a také Honza Melika, který ve své retro teplákové soupravě vypadal jako bývalý reprezentant ČSSR.

Celkem bylo 15 dospěláků. Také Juniorů bylo mnoho, celkem jedenáct.

Musím říci, že jsem i když netrénovaný, měl v noci představu, že zalétám slušně a blýsknu se i nějakým velmi pěkným časem. Ve dne ovšem realita byla jiná, a tak kromě jednoho letu za 34,2 vteřin jsem toho moc nenaletěl ale spíše lepil.

Ale nebudu brečet na rozbitým modelem. Pánové ze špičky létali jako diví, a tak nakonec se pět borců dostalo přes stovku. Jirka Mihulka dokonce zaletěl dle mého rekord haly, když vyhodil model až ke střeše haly a ten se propletl nosníky a světly poklidným letem až k času 41,5 vteřiny. Byl to celkem zážitek. Myslím, že loni na jaře Schífi předvedl něco podobného, ale čas byl 39,4 vteřin. Když porovnám výsledky za poslední tři roky, musím konstatovat, že se všichni značně zlepšujeme. Tahle hala nám to dopřává. Mimochodem, když jsem se díval na začátky před mnoha lety, závodu se většinou účastnili kolegové z LMK Ostrov a Karlových Varů. Pánové se nenechali zviklat, a dnes je to velmi populární soutěž. Díky chlapci, že jste vydrželi!

Ještě k juniorům. Honza Procházka přivedl na soutěž 8 žáčků, kteří se snažili odlétat co nejlépe soutěž. Jejich snaha se oceňuje. Vzhledem k tomu, že našemu Jirkovi se celkem zadařilo, jeho výkon nepřelétali ani někteří senioři. Prsa se mi dmou radostí…

Létaly také dvě ženy, jmenovitě paní Dlouhá a paní Jandlová. Obě porazily své partnery, a tak rovnováha zůstala zachována.

Jak to tedy dopadlo? Jirka Junior vyhrál starší žáky s přehledem. Moje maličkost byla celkově šestá. Seniory vyhrál Jirka Mihulka před Jirkou Tůmou a třetí byl Jirka Schieferdecker. Mladší žáky vyhrál Tobiáš Procházka.

Zde je výsledková listina.

Mimochodem, někteří adepti se učili od nás dospělých. A to nejen styl házení 😊

Těšíme se na další halovky!

Jirka Hloušek