Jarní veřejná soutěž – výsledky

Vážení, letos jsme se poprvé sešli na Doberském letišti abychom odlétali naší první venkovní soutěž. Tuto soutěž tradičně LMK Kladno pořádá v únoru. Loni, předloni a před předloni kolegy organizátory donutilo počasí soutěž buď přeložit, a nebo zrušit. Letos to byla ale jinak.

Globální oteplování každým rokem uchystá nějaké překvapení. Loňská sezóna se nesla ve znamená silných větrů a v podstatě počasím, které nám modelářům příliš nevyhovuje. Ale letos bylo počasí skvělé, takové jarní s mírným teplým větrem.

Při příjezdu na plochu jsem zjistil dvě věci. První, přiletěli skřivánci a docela dlouho se motali tři z nich před naším autem. Druhá věc, vyjet zpět nahoru na silnici bude vyžadovat trpělivost a pomocnou ruku. Tu nakonec zajistil Jirka junior. Takže do holin, a pak zalétat nová házedla, která jsem připravil před sezónou. U dvou se to podařilo, třetí se odkládá na jindy.

Na nástupu jsem zaznamenal jednu věc, kladenští žáci odrostli a Míla Modr další momentálně nemá. Musí je opět vychovat. To je taková nekonečná práce všech, kdo vedou nějaký kroužek. U nás máme novou generaci žáků, takže jsme měli tři mladší žáky a jednoho staršího, což je Štěpán Bačina.

Spolu s ním do starších žáků přešel i Lounský Honza Kubeš mladší.

Ještě se vrátím k naší nejmladší generaci. U nás máme momentálně tři stabilní mladší žáky. Je to Martin Ding, jehož otec modelařil a Martin tak má dobré zázemí.

Pak je to Lukáš Dokoupil

A nově Denis Fichtner, který byl poprvé na soutěži a hrozně jej to bavilo.

V juniorech momentálně máme stabilně létajícího Jirku Hlouška juniora.

Tentokrát to nebylo úplně ono, měl trošku problém se trefit do hodu. Ale je začátek sezóny a tak doufám, že se výkon zlepší.

V seniorech jsme byli tři. Já, tedy Hloušek senior, Kamil Vydra, viz foto

a Pavel Bačina, který oprášil doma klasické házedlo a pustil se do boje. Jsem rád, že Pavel si tento závod užíval.

Co se týká ostatních závodníků, tak zde byli kladenští borci s P30, vystřelovadly ale i házedly. Například Michal Kohutič, Petr Valtera, Pepík Kubeš či Zdeněk Vrba se svými kachnami. Z Loun přijel Honza Kubeš

a Jirka Schieferdecker, kluci Nečáskovi viz foto Kuby vracející se s modelem.

Míla Modr zahájil v 10 hodin soutěž. Nebylo na co čekat a tak po rozchodu jsme se pustili do závodění.

Celé dopoledne vál minimální vítr, takže modely létali nad hlavou. Byl krásný vzduch, který podporoval let našich modelů. Prostě nádhera. Naši žáci se snažili, Martin Ding létal s otočkovým házedlem a celkem své časy zlepšil. Denis Fichtner se neustále zlepšoval, ale nakonec únava v posledních letech mu zabránila nalétat ještě lepší výsledek. Stěpán Bačina se zlepšoval, bylo vidět, že mu přestávka nesvědčí a že je potřeba neustále trénovat. Já jsem jel na soutěž dělat „křoví“, protože mě bolela ruka a měl jsme nezalétaná házedla. Jenže opak byl pravdou. Ruka po prvních dvou hodech přestala zázračně bolet, házedla létala perfektně a já jsem zalétal celkem pěkný výsledek. Bylo z toho 4. místo  skalp Kamila, kterému se tolik nedařilo. Jirka junior bojoval se stylem svého hodu. Později to bylo o trochu lepší, ale musí to opět dotáhnout do dokonalosti, stejně jako minulý rok. Není všem soutěžím konec.

V mladších žácích zvítězil Martin Ding. Je to pro něj motivace, stejně tak pro Denise Fichtnera, který byl druhý. Třetí byl Lukáš Dokoupil, již staví další házedlo, protože všechno rozbil. Věřím, že se také zlepší.

Ve starších žácích byl první Štěpán Bačina. Přelétal Honzu Kubeše na druhém místě, který nebyl úplně ve formě. Třetí pak kladenský Marek Soldán.

V juniorech byl první náš Jirka Hloušek junior druhý pak Pepík Zachariáš z Kladna.

Jirka Šífi vyhrál jak házedla, tak vystřelovadla. Létal s jistotou a jeho modely byly perfektně zalétané. Druhý v házedlech byl Kuba Nečásek. Nekazil a létal do správného počasí. Třetí byl Honza Kubeš s jeho vysokými hody.

Pak se vyhlašovaly výsledky vystřelovadel. Nejlepší byl Jirka Šífi a druhý Pepík Kubeš, který jak sám říkal, zkazil dva starty. Třetí byl pak Pavel Nečásek z Mladé Boleslavi.

Poslední vyhlášenou kategorií byly P30. Tam byl první Petr Valtera z kladenského klubu, druhý Michal Kohutič, oba se stejným náletem. Nakonec bylo určeno pořadí podle počtů oprav, protože rozlet oba závodníci odmítli. Na třetím místě pak byl Radovan Knížek z Prahy 4.

A nyní výsledková listina.

Ke stažení zde:

Ještě k závodu, organizace byla výborná díky Mílovi Modrovi a jeho kolegům z LMK Kladno.

Děkujeme za krásnou soutěž!

Jirka Hloušek