Ještě jeden návrat k výstavě Radoslav Čížek 100 let.

Vážení kolegové a kamarádi. Je po Vánocích a já bych rád jako tečku za tímto rokem předložil virtuální výstavu o Radoslavu Čížkovi. Celý rok jsme se intenzivně vraceli k tomuto muži naší historie, různými články a vzpomínkami. Na podzim jsme pak uspořádali výstavu. Nebudu jí hodnotit, to může ten, kdo tam byl.

Kdo tam nebyl, nyní bude mít příležitost si ji prohlédnout také. Naleznete zde video prohlídku, materiály z výstavních panelů, fotografie a momenty, které jsme zachytili na fotografiích. Některé fotky jste již viděli, jiné ne. Jediné, co nezažijete, je atmosféra, která zde byla. Především sobotní odpoledne bylo velmi emotivní. To bohužel neumíme zachytit a ani jí nelze uložit do zkumavek a rozeslat po republice. I tak se budete moci projít historií.

Až se dostanete do virtuální výstavní síně, projděte si celou stránku, neskončete jen u video-prohlídky. Již mám vyzkoušené, že to tak někteří udělali. Najdete zde seznam témat. Pod každým tématem naleznete materiál, který buď byl vystaven na výstavě, nebo vznikl přímo během ní.  Na rozdíl od výstavních panelů, jsme zde mnohem interaktivnější, takže se můžete prokliknout i na detail modelu či na článek, který vyšel na stránkách LMK Kamenné Žehrovice nebo SAM95. Je to tedy mnohem rozsáhlejší než samotná výstava.

Ještě chci zmínit jednu věc. O virtuální výstavě jsem uvažoval v době, kdy byl lockdown. Měla to být náhradní forma, kdybychom výstavu udělat nemohli. Pak jsem se k tématu ale vrátil, protože by byla škoda připravených materiálů nevyužít.

Mějte se krásně Jirka Hloušek