Josefovské létání v Děčíně

Vážení kolegové a kamarádi, výsledky soutěže mám doma již několik týdnů, ale čekal jsem na nějaké fotky, abych mohl  alespoň trochu přiblížit, jak to vypadalo v Děčíně. Nyní fotky dorazily a já mohu článek publikovat.

Původně byla děčínská soutěž plánována na 30. března. Vítek Prívara se ale rozhodl, že soutěž posune, protože v tom termínu jsou Velikonoce. Tím pádem se sešel s termínem školení rozhodčích. Co teď. Jirka junior by se rád soutěže zúčastnil, ale já jsem měl namířeno do Litoměřic. Nakonec to vyřešil Tonda Mejtský, který se rozhodl, že do Děčína pojede. Tím pádem v sobotu ráno naložil modely a pak Jirku a společně vyrazili směr Děčín.

V hale byli již jako každý rok kluci z Vilémova a Varnsdorfu, Jirka Tůma s rodinou a Jirka Mihulka. Nesmím zapomenout na Honzu Meliku. Mimochodem, Zdeňkovi Hykšovi z Vilémova vděčím za fotografie. Jak sám říkal: „fotil jsem zuřivě jako japonský turista“. Takže jsem z jeho fotek vybral ty, kde je trochu Tonda s Jirkou vidět. Jako vždy, úkol zněl jasně – dostat se přes stovku.

V samotném závodě se Jirka junior trochu trápil, Nakonec udělal přesně stovku. Což mu zlepšilo náladu. Tonda Mejtský se značně zlepšil a k té stovce se hodně přiblížil. Nalétal 96,8.  Tondo je to dobré. Vidím tam trend směrem nahoru!

Honza Melika se v závodě snažil, ale nebylo to úplně ono. A to i přes to, že si osvojil naše házení s trojúhelníkem.

Tak se podívejme na výsledky házedel.

Po vyhlášení vítězů házedel se létaly gumičky, tedy kategorie A6 a P3. Zdeněk Cinert nedal nikomu šanci a zvitězil v obou kategoriích.

Ostatní se sice snažili, ale Zdeněk je Zdeněk. Další v pořadí, například náčelník klubu ve Varnsdorfu Míra Procházka

Nebo Petr Blaschka

V mezičase se létalos kde čím, Například s oříšky

Tak a výsledky

Ještě výsledky ke stažení

Díky za fotky Zdeňkovi Hykšovi.

Jirka Hloušek