Krátce z našeho kroužku

Občas vás informuji, co se děje na našem kroužku. Blíží se v podstatě závěr letošního školního roku a sním se blíží konec našich kroužkových sedánků. Děcka se pak rozutečou na prázdniny a my pak doufáme, že za dva měsíce opět přijdou. Tedy konec se blíží a my s Pavlem se budeme snažit, aby děcka dokončili své modely, které mají nejblíže ke kompletaci. Přesto jsme byly teď dvakrát poletovat.

Naposledy v pondělí 9.5.2022 jsme je s Pavlem naložili a odjeli na Doberské letiště. Pavel vzal s sebou RC Sluku a novou RESku Liptov, kterou slepil Štěpán. Kluci měli házedla a tak se podívali alespoň na pořádné letiště. První, co je zaujalo, byla Cesna, která právě startovala. Mnozí takto z blízka „dospělé“ letadlo ještě neviděli. Mezitím Adam předváděl velmi slušné hody a ostatní se v podstatě také snažili.

Provoz letadel pak již nebyl žádný, protože se sekala na ploše tráva. Skvělá příležitost v klidu polétat. To se muselo využít.

Pavel dal dohromady Sluku a Adam provedl první let. Mimochodem, do konce pobytu na letišti již Adam se Slukou startoval sám. Adam by již mohl na podzim zalétat na Sluka Cupu, pokud získá trochu více praxe. Ostatní kluci si řízení modelu mohli vyzkoušet také.

Štěpán se chystal na první zálet svého nového stroje. Své nové RESky.

Pavel složil a pak vyzkoušel Liptova. Musel konstatovat, že je potřeba přenastavit táhla jak na směrovce, tak výškovce. Samozřejmě, i nezalétaný Liptov ukázal, že je výkonnější než Sluka. Ale stará dobrá Sluka klukům udělala velkou radost. Doufám, že to byl pro ně zážitek jako kdysi pro mne, když mi Vláďa Horák půjčil na chvilku svého Admirála.

Takže nyní se opět vrátíme do dílny a dokončíme to co jde. A pak s Pavlem budeme čekat, zda se k nám do kroužku příští rok někdo z těchto kluků vrátí.

Jirka Hloušek