Květnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

Duben je pryč a já se dívám, co jsme všechno stihli. Stihli jsme být na několika soutěžích, začalo se více poletovat a trénovat. Například Kamil Vydra již trénuje na sezónu a doufá, že to bude ještě lepší než loni. Také pořádně nazbrojil jak v pylonech, tak házedlech. Kolegové odlétali Sluku a Jarního Lánského historika. Poslední závod dubna byl Memoriál Jardy Macháčka v Lipencích. Moje maličkost byla v Děčíně a na konci měsíce v Krupce na halových házedlech společně s Jirkou juniorem. Podařilo se doručit všechny povolenky na vstup na LKKL a natočit dvě videa. Bačinovic RES Team již byl na své první soutěži a Radek myslím odlétal i nějaké kolo poháru v F1G. Vláďa Kostečka uspořádal Memoriál Františka Dvořáka. Ale stále netuším, kdo vyhrál. Neposlal výsledkovku.

Když se podíváte na web, je zde mnoho informací o všem, co se děje nebo událo. Podařilo se doplnit další dávku fotografií do přehledu modelů. Nyní připravuji dávku další. Současně zpracovávám další podklady, a to nejen fotografie. Nyní se věnuji plánkům, které shromažďuji a skenuji. Jde to pomalu ale něco již mám. Dělám hodně věcí najednou.

Co nás čeká v květnu?

Především některé z nás účast na Memoriálu Radoslava Čížka. Bude na Rané a budeme létat stejně jako loni čisté větroně. Tedy kategorii ARC, ARC-A2 a Retro. Uděláme si tam pěkný víkend, tedy, pokud bude počasí. Já doufám, že to letos vyjde hned napoprvé.

V kroužku děcka dokončují své třetí házedlo a začali již letošní čtvrté. To, aby se nenudili, protože s lakováním mají technologické přestávky. Musí neustále na něčem pokračovat, jinak by z kroužku byl diskuzní pořad. To ale s Pavlem nechceme.

Na webu se v dubnu objeví některé články, které jsem umístil na web SAM95. Myslím si, že jsou zajímavé a inspirující. Pak již další sada fotografií do našeho přehledu.

Věřím, že v květnu bude príma počasí na létání. Tak si to užívejte.

Krásné dny přeje

Jirka Hloušek