Lednový úvodník

Už je tady rok 2024, rok 2023 odvál vítr ale vzpomínky zůstávají. Jednak ty naše, co utkví v naší mysli a také ty, co jsou na našem webu.  

Rok 2023 jsme hodnotili na naší členské schůzi. Osobně si myslím, že to byl velmi náročný rok. Spousta soutěží, zážitků, dobrých i horších výkonů. Prostě tak, jak to přicházelo a později odeznívalo. Myslím si, že to byl rok velmi dobrý. Spoustu věcí nás potěšilo i rozesmutnělo, ale to již k modelářskému, ale i k tomu lidskému životu patří. Jsem rád , že jste se na všem dění podíleli. Rád bych poděkoval Pavlu Bačinovi, který s nasazením pracuje pro klub. Nezastavil se ani mezi Vánoci. Zpracovával pokladnu, připravil diplomy pro poslední naší soutěž v roce. Děkuji Pavle, dobrá práce!

Když jsme u poslední naší akce v roce 2023, o té samozřejmě ještě napíši. Takže reportáž samozřejmě bude. Tento úvodník dostal samozřejmě přednost.

V závěru roku Tomáš Ciniburk oznámil, že Svaz modelářů získal na rok 2024 vyjímku z pravidel ÚCL. Takže svazoví modeláři mohou létat do 300 Metrů, na rozdíl od členů SAM95 Bohemia, SAM78, KHMM a dalších asi 6 subjektů, kteří mají kolektivní registrace. Takže z pohledu LMK KŽ se zatím žádná změna nekoná. Vše si můžete přečíst podrobně zde:

Je tam popsáno i dodatečné omezení, samostatně mohou s RC modely létat děti až od 16 let, i když v předpisech svazu je hranice 10 let. V tomto byl ÚCL neoblomný. I když vše vypadá dobře, bude něco za něco, budeme muset svazu nahlásit plochy, na kterých létáme. Materiál jak a kam nahlásit se teprve připravuje.

Na náš web umístím nový kalendář soutěží. Již teď mám jednu změnu, plánovali jsme oblíbeného Silvestra na neděli. Jenže v neděli je hala již obsazená, byl někdo rychlejší, takže první změn po novém roce bude posun akce na sobotu. Udělám to ihned po Novém roce.

Ještě je tu jedna potenciální změna, soutěž F1N v Černošicích se možná změní na Mistrovství ČR, důvodem je, že se o něj zatím nikdo nepřihlásil a trenér Lukáš Vosecký se chce s námi dohodnout někdy v lednu. Museli bych pak přidat „gumičky“ a změnit dobu trvání na dva dny. To se teprve ukáže, jaký bude vývoj.

Poslední věc je expirované osvědčení rozhodčích. Myslím, že všem, kdo byl vyškolen před dvěma lety v kladenském Labyrintu expirovalo osvědčení k 31.11.2023. Tudíž vlastně nemáme hlavního rozhodčího na naše soutěže házedel. Ideální by tedy bylo, kdyby se u nás našli tři až čtyři lidé, kteří by se nechali vyškolit. Letos bude školení v Litoměřicích u Jirky Rudolfa v Technickém klubu. To se má dle kalendáře odehrát 16.3.2024. Prosím, přihlašte se mi, já sám se sebou již počítám.

Tak a to je pro leden všechno. Přeji vám krásné dny v lednu.

Jirka Hloušek