Lednový úvodník

je leden a rok 2022. Soutěže se budou během prvních měsíců v roce pomalu rozebíhat. Již v lednu jsou první soutěže v hale a třeba, kdo bude mít chuť, může si zajet na Letnou na házedla. Kdo staví nové stroje na sezónu, jistě pracuje intenzivně, aby to celé stihl postavit a zalétat. Ale to je každý rok. V co doufám, je, že nebudou nějaká přísná opatření, která nám stejně jako loni zabrání sezónu začít. Ostatně třeba halové soutěže v Plzni již nejsou v kalendáři. To přičítám právě důsledku opatření.

Poslední soutěží v roce 2021 byl modelářský Silvestr v Doksích. K němu se ještě vrátíme v samostatné reportáži.

Jistě jste všichni zaznamenali, že jsem na webu otevřel virtuální výstavní síň s výstavou ke 100 letům Radoslava Čížka. Doufám, že i ti, co na výstavě nebyli a neměli tu příležitost, se na ní podívají a seznámí se s obsahem.

Co nás čeká na webu v lednu, jsou především informace, které postupně doplňuji do přehledu modelů. Převážně jsou to fotografie z archivu. Mám tam ale i nějaké články, které bych chtěl postupně na web přidat. Tedy přesně řečeno historické články, které vyšly v časech minulých a jsou spojené s naším klubem.

Vážení, přeji vám do nové sezóny hodně úspěchů a radosti z modelaření a z dění okolo létání. Doufám, že všichni členové našeho klubu budou zdraví a v pohodě. Věřím, že se všichni členové aktivně zapojí do našeho konání a to jako instruktoři, závodníci, kybicové, poletovači a časoměřiči.

Mějte se krásně

Jirka Hloušek náčelník