Listopadový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

pohledem do kalendáře soutěží je jasné, že sezóna venkovních soutěží skončila. Ještě v listopadu je možné zajet na soutěž do Panenského Týnce. Pepík Kubeš zde pořádá své poslední kolo PI Ligy. Ale začíná halová sezóna! Osobně pojedu na listopadovou soutěž do Ostrova. Jezdím tam pravidelně, protože kluci a holky z Ostrova a Karlových Varů jsou fajn a já se na ně těším.

Jistě jste zaznamenali autogramiádu Jaroslava Velce. Vydal nádhernou knihu svých ilustrací. Mimo jiné se zde dozvíte něco z jeho života, vzpomínky na mládí, školu a práci fotografa a grafika ve Vodochodech. Přečtete si o malování, modelování, létání. Protože jsem autogramiádu nestihl, pokusím se knihu nechat podepsat jindy. Kupte si jí, je opravdu moc pěkná.

Co se týká žehrovského archívu. Vzal jsem plány, které jsem skenoval v letošním roce, všechny popsal a naplnil jimi dvě krabice. Každou ruličku jsem popsal a udělal seznam. Pak jsem se podíval na další hromadu, odhaduji, že je to ještě na další rok práce. Vytřídit plány z té hromady, najít pokud možno všechny části plánu, skenovat, popsat, uložit do další krabice…a tak dokola, dokud na té hromadě ještě něco zbude. A samozřejmě, zveřejnit, napsat o tom článek. Je toho hodně.

Mám na vás prosbu, pokud jste někdo z vás létal v letošní sezóně nějakou kategorii, ideálně máte tři výsledky a já nedostal výsledkovky, prosím, pošlete mi je. Připravím to pak pro jednotlivé trenéry.

S Pavlem Bačinou se domlouváme, kdy udělat členskou schůzi. Rok se sešel s rokem a je potřeba si říci, co se povedlo, co se nepovedlo a jak dál. Loni jste mě a Pavla zvolili na další 4 roky. Tak se budeme snažit tu naší žehrovskou káru opět o trochu postrčit vpřed. Dáme vám všem včas vědět, kdy a kde to bude.

Začali jsme po přestávce provozovat kroužek. Opět do kroužku chodí kluci Stůjovic a další. Máme také nového adepta Luďka. Hází nadějně, je však trošku hrr. Kluci dokončují házedla z minulého školního roku. Byli jsme již i létat, vzal jsem s sebou i vystřelovadlo a mělo to docela úspěch. Tak si je s kluky postavíme pro radost. LMK Kladno pořádá několik „vystřelovacích“ soutěží, tak se můžeme zúčastnit v příštím roce. A tady jsou fotky z našeho kroužku.

Mějte se krásně

Jirka Hloušek