Mělník F3E 13.-15.8.2021

Kamil Vydra vyrazil na svůj další závod. Tentokráte do Mělníka. Pylonáři se zde sešli v hojném počtu a dokonce s mezinárodní účastí. Z toho já osobně dovozuji, že takových závodů je přes rok celkem málo i v okolních státech. Nakonec z toho bylo celkově 6. místo. Kamil sám okomentoval závod takto:

GP Mělníka mohla pro mě dopadnout lépe, tentokrát se i čas zlepšil, oficiální můj nejlepší čas má teď hodnotu 64.30s. Přelétal jsem i Jirku Kleina a Toma Andrlíka ale bohužel jsem také napsal jednu 200s.

Původně jsem měl připravené dvě strategie. Na jistotu a wabank.

Jenže před závody, což bylo pátek 13. se zas děli věci, a já začínám být už pověrčivý! Potratil jsem své žluté pilotní brýle, pak zlomil anténu na vysílači a aby toho nebylo ještě dost, tak utavil oba dva motory NEU ve svých ostrých  modelech, a to vše jsem stihnul za den!

Takže do soutěže jsem nastupoval s mou tréninkovou D16 a moc dobře jsem věděl, že na wabank nedojde a budu rád když to celé odlétám! Jinak přes víkend „umřelo“ 6.eroplánů.

Výsledky budou zveřejněny na www.pylonracing.cz ale tam ještě nejsou.

Alespoň jsem teda pořídil foto výsledkové tabule. kde nejsou napsána pořadí, ale jsou dobře viditelné CUTy a DSF Jenom součet časů se musí spočítat. Mohlo z toho být klidně místo 3. nebo také 11. Štěstěna je někdy pěkná mrška …

Každopádně opět dobrá zkušenost a jsem pozván od Andrease Kaisera do Rothenburgu, kde se létá 28.-29.8. Takže tam určitě vyrážím na poslední letošní rozloučení se sezónou 2021.

Kamil Vydra