Republikové žebříčky za rok 2023

Vážení, svaz modelářů zveřejnil republikové žebříčky v kategoriích jak volných, tak rádiem či jinak řízených modelů.

Nebudu tady ukazovat všechny ale zaměřím se na kategorie, ve kterých jsme létali. Již jsme to v minulém roce rozebíral, kdo bude v žebříčku a také kdo je již na nějakém místě. Přesto to v tomto článku shrnu všechno najednou a pak přidám nějaké další informace.

Začnu kategoriemi volných modelů. A vezmu to popořadě, tak, jak je to poskládané v dokumentu ze svazu.

F1N

V juniorské kategorii byl první Honza Hruška a druhý Jirka Hloušek junior. Honza měl skvělou formu a nikdo na něj v podstatě neměl. Jirka odlétal svůj standard a tak jsme utvořili KŽ blok na prvním a druhém místě.

Pro zvětšení si obrázek rozklikněte

V seniorech se nejlépe umístil Jirka Hloušek senior. Opět létal svůj standard a umístil se na 8 místě. Tonda Mejtský byl celkově 28.

Házedla

Štěpán Bačina je v žebříčku mladších žáků druhý. Max Vydra je na 12. místě a pak následují za sebou Lukáš Dokoupil a Martin Ding na 20. a 21. místě.

Starší žáci

Adam Stůj je na místě 13. a Luděk Wimmer, který nás v tomto měsíci opustil je 16.

Junioři

Letos v juniorské kategorii létal jen Jirka Hloušek junior. ale stejně jako loni obsadil v žebříčku druhé místo.

Senioři

Ve skrytu duše jsme si myslel, že Kamil Vydra se v žebříčku vyšplhá výše. Nakonec je z toho ale 15. místo. Jirka Hloušek senior je 30. a Tonda Mejtský, který za nás létal poprvé je 38.

Pojďme dál, na kategorie RC řízených modelů.

Kategorie F3L

Žáci a junioři

Tady létala dvě naše želízka v ohni. Štěpán Bačina se umístil na 6. místě a Maruška Bačinová na místě desátém.

Senioři

Zde jsme měli tři zástupce. Na krásném třetím místě se umístil Radek Bačina, což je naprosto skvělé v konkurenci 42. pilotů. Na 28. místě byl Gejza Mate a 31. Pavel Bačina, který letos porvé zasáhl do  bojů v této kategorii.

F5L

Senioři

Mezi seniory poprvé v letošním roce létal Radek Bačina. Celkově skončil na 9. místě. Gejza Mate byl 20.

Pojďme se podívat na nejrychlejší žebříček.

F3E

Kamil Vydra létal loni jako o život. Dařilo se mu především venku za hranicemi. Doma to ještě nebylo tak dobré, ale na MČR zabojoval a byl druhý. To, že se nedařilo v Čechách se odrazilo na celkovém umístěním. Skončil v žebříčku pátý, ale my víme, že loňská sezóna byla velmi dobrá.

Ještě se zdržím u Kamila. Nominace do letošní reprezentace vypadá takto:

Takže Kamil je opět v repre. Letos ale není vyhlášeno Mistrovství světa.

No a když jsme u reprezentací a nominací. Pro letošní rok jsou do žebříčku započítávány všechny naplánované závody pylonářů.

A ještě se vrátím k F3L, čili RES. Naše soutěž byla vybrána do seznamu nominačních závodů. Viz poslední zápis KLEM

Máme tedy závazek, udělat soutěž co nejlépe.

V kategorii F1N se nikdo zatím nepřihlásil ke konání MČR.

Myslím si, že náš klub, byť je početně menší, obsazuje pravidelně velmi dobrá místa v republikovém žebříčku. Je to dobře, jak z pohledu činnosti v našem klubu, tak z pohledu přístupu KLEM k našemu klubu. Ale rozhodně nezatracuji kolegy, kteří nelétají pravidelně. Ti nám pomáhají s organizací. Není důležité jak létáš a co létáš. Důležité je stavět, poletovat pro radost a pomoci klubu nějakým vám přijatelným způsobem.

Jirka Hloušek