RES-KŽ 2021

Druhý ročník naší soutěže v kategorii RES se uskutečnil 21.8.2021 na modelářském letišti Mělník-Hořín. Na stejné ploše, na které o týden dříve probíhala „Mezinárodní FAI v kategorii F3D, F3E, F3T“. Důvodem změny místa pořádání soutěže oproti prvnímu ročníku, který se konal v Jelenici byl prostý. Chtěli jsme zvětšit počet startovišť a tím urychlit průběh soutěže. Bohužel v Jelenici je plocha maximálně na 4 startoviště. Další změnou bylo, že pokud se přihlásí dostatečný počet juniorů, uspořádáme soutěž pro seniory a juniory samostatně včetně finálových kol.

Začátek soutěže bylo nutné z důvodu snížené viditelnosti posunout. Nad plochou byla cca do 10 hodin mlha, která nám znemožnila soutěž zahájit dříve. Soutěže se zúčastnilo 22 seniorů a 12 juniorů (žáků). Létalo se na šesti startovištích v případě seniorů a na pěti startovištích v juniorských kolech. Celkem byla soutěž rozvržena do čtyř základních kol a dvou finálových pro juniory a seniory zvlášť.

Obrázek 1 – Nástup soutěžících v odcházející mlze

Díky sponzorovi Pelikán Daniel obdržel každý soutěžící při registraci do soutěže červenou kšiltovku. Po ranní mlze provázelo celou soutěž již jen příjemné slunečné počasí s mírným větrem do 2 m/s. K pohodové náladě přispělo i mobilní občerstvení, které kromě obvyklých klobás, nabídlo soutěžícím např. guláš a točené pivo.

Obrázek 2 – Na startu je připraven junior Dominik Hrstka

Soutěž probíhala v pravidelném režimu, kolo seniorů střídalo kolo juniorů, a tím byla zajištěna i vzájemná výpomoc na gumách. Jedinou dramatickou chvilkou byl střet dvou modelů v druhém kole seniorů, při kterém Michal Kohutič po pádu svého stroje musel svou první soutěž v kategorii RES předčasně ukončit. Soutěže se zúčastnili tyto kluby: 7 členů MK Heřmanův Městec, 7 členů RC model klub Neratovice, 5 členů LMK Kamenné Žehrovice, 4 členové LMK Roudnice n/L, rodinný tým Kulichů z Bratrstva volného letu, 2 členové MK Litoměřice, 2 členové MK RCMANIA.cz, 2 členové MK HOBBY CENTRUM Praha 4, jeden člen LMK Praha 6 ČSA, jeden člen LMK Kladno a jeden člen MK Kutná Hora.

Po finálových letech proběhlo vyhlášení výsledků. Všichni junioři obdrželi diplomy a věcné ceny od sponzora firmy Pelikán Daniel. První tři junioři a senioři ještě poháry pro upomínku na krásný den pod Mělnickým zámkem.

Obrázek 3 – Vyhlášení pořadí juniorů

Vítězem juniorů se stal Jan Kulich, na druhém místě Štěpán Bačina a na třetím Radek Bačina.

Na prvním místě v seniorech se umístil Ivo Kulich, na druhém místě Tomáš Vydra a na třetím Libor Pechan.

Obrázek 4 – Vítězové soutěže RES-KŽ  2021

Poděkování patří všem zúčastněným pilotům a jejich pomocníkům, kteří přispěli k vytvoření přátelské atmosféry a hladkému průběhu samotné soutěže. Nesmíme ovšem zapomenout na obětavé časoměřiče, startéra a ostatní členy organizačního týmu. A velké poděkování sponzorům. Obci Kamenné Žehrovice za finanční příspěvek a firmě Pelikán Daniel za věcné ceny, které mladí modeláři využijí ke stavbě ještě lepších strojů …

Fotografie jsou ke zhlédnutí na rajčeti

Pavel a Veronika Bačinovi