Říjnový úvodník

Zpravidla můj úvodník bývá v měsíci první článek. Tentokrát tomu tak není. Objevily se informace, které bylo záhodno dát na web okamžitě. RESky zajímají kde koho a Covid 19 také. Takže až teď vám předkládám svůj reportík o tom, co bylo a co bude.

Září – to byla jízda. Spousta soutěží i ty co nebyly plánované. V podstatě jarní soutěže se nám přesunuly do podzimu a my se snažili udělat nějaké ty výkony, abychom je měli do žebříčku. Také jsme létali historiky a když jsme je nelétali, tak alespoň organizovali. Na konci září již nebylo skvělé počasí, a tak například Lipenecká soutěž historických větroňů byla zrušena.

Přibyly i nové modely, Resky se pomnožily u Kostečků, vzniká další u Bačinů. Mě se povedlo dodělat Žehrovice 2 a již jsem o tom napsal i článek. Mimochodem 19 článků za měsíc na našem webu a dalších 19 na webu Samu95 mě docela zaměstnalo. Ale dělám to rád, je důležité, že se informace více či méně důležité šíří. A když už mluvíme o informacích, podařilo se nám získat od KLEM 4 stavebnice RESek pro naše mládežníky. Přispěly k tomu dvě věci, naše aktivní účast na závodech kategorie RES a informace o této kategorii na našem webu či fotografie, které převážně pořídil Pavel Bačina s Veronikou.

Opustím téma web, ale u RESek ještě jednou větou zůstanu. Máme momentálně čtyři mládežníky, co jsou schopni létat závodně RESky. Doufám, že se nám podaří udržet tento směr a postupně se zapojí další, tedy buď dospělí a také další mládežníci, kteří se buď postupem času naučí s modelem létat a také ti, co od klubu dostanou přidělenou získanou stavebnici a dostaví ji. Svaz vyhověl naší žádosti o přidělení stavebnice modelu RESCO. Včera je Pavel vyzvedl na svazu a doma se do krabice podíval. Zkonstatoval, že kvalita i jednoduchost/složitost je úměrná a určitě se dají mládeží postavit. První stavebnici jsme přidělili Markovi Dovháňukovi. Tak uvidíme na jaře, zda s modelem začne létat.

V říjnu máme poslední kolo tradiční soutěže Žehrovské házedlo. Neodlétané druhé kolo nahrazovat již nebudeme. Jsme rádi, že toto poslední kolo budeme moci dolétat. Umožňuje nám to členství ve svazu, a tudíž pro nás neplatí omezení u venkovních akcí na 20 lidí. To je popsáno ve včerejším oznámení SMČR. Plánujeme také ještě jednu účast na soutěži v kategorii RES v Jelenici. Je to blízko a prostředí je tam dobré. Uvidíme, zda kolegové z Neratovic objednají i správné počasí.

Do kalendáře svazu jsem již navkládal naše soutěže na příští rok. Uvádím je i zde, aby, jste měli kompletní informaci.

Termín Soutěž Co je to za den ředitel
14.3.2021 1. kolo žehrovského házedla 10. ročník H, A3 neděle Pavel Bačina
28.3.2021 2. kolo žehrovského házedla 10. ročník H, A3 neděle Jiří Hloušek
21.8.2021 RES-KŽ RES sobota Pavel Bačina
12.9.2021 3. kolo žehrovského házedla 10. ročník H, A3 neděle Jiří Hloušek
10.10.2021 4. kolo žehrovského házedla 10. ročník H, A3 neděle Pavel Bačina
26.12.2021 Silvestr v hale F1N neděle Jiří Hloušek

Celkový kalendář soutěží teprve vzniká, a to i na straně SAM95. Takže uvidíme, jak si to všechno sedne. Určitě bude z čeho vybírat.

Přeji vám krásný říjen, hodně zdraví a hodně štěstí.

Jirka Hloušek