Srpnový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

Je srpen a kolem našich létacích ploch řádí kombajny. Doufáme, že srpen bude již „holý“ a bude možné opět vyletět s našimi volnými modely. Mezi tím jsme poletovaly s RCčky. Někdy krásně, někdy to bohužel model odnesl. Můžu vyprávět já, Tereza Kostečková, a i nový kolega mezi RC piloty Marek Dovháňuk, který okusil řízený let tento týden. I když jeho Sluka již stačila havarovat, mohu mu popřát krásné chvilky ve vzduchu, ke kterým se usilovným tréninkem dopracuje.

Naše modely někdy létají a někdy, někdy se jim prostě vůbec nechce. To je případ i nové Expe Vládi Horáka. Je to mrška, která klame tělem a když už se zdá, že letí v pohodě, udělá něco, co pilot nečeká. Viz níže uvedené krátké video.

Minulý měsíc jsem sliboval dvě věci. Pořízení nějakého klubového školního modelu a nový plán našich soutěží. To první se povedlo, odkoupil jsme od Romana Fouska dva jeho nevyužité modely, jedná se o dvě A2 včetně serv. Bude potřeba je opět zalétat, protože Roman používal velké baterky, kdežto já mám doma jen paky s 3A. Do letadla dám klubový přijímač a vysílačku, kterou mám doma. Upřímně, nemám to kam dát, všude to vadí a překáží. Moje dílna v Kladně je v nedohlednu, a tak se přihodilo, že při nějakých kočičích bojích (mám tři kočky), došlo k proražení potahu křídla. Už jsem to opravil, vlies se krásně opravuje.

Ta druhá věc, tedy nový kalendář soutěží se nepodařilo dotáhnout zatím do zdárného konce. Důvodem jsou dovolené a velké pracovní vytížení Pavla Bačiny. Ale zatím to nebylo na kritické cestě, takže to dohodneme tento měsíc.

Co se týká soutěží, dostali jsme spoustu pozvánek na RESky včetně přeboru mládeže a juniorů. Pak pozvánku na RES soustředění. Vše naleznete na našich stránkách. Někteří uvažují zajet na Mistrovství České republiky historických modelů. Vláďa Kostečka se rozhodl zajet na Ligu důchodců, aby si trochu zalétal soutěžně. Čekají nás klubové RESky poslední den v srpnu. Držme si palce, abychom to zvládli ke spokojenosti naší.

Přeji vám do měsíce srpna hodně zábavy, pěknou dovolenou, úspěchy na soutěžích, relax a odpočinek.

Jirka Hloušek