Únorový úvodník

Vážení kolegové a kamarádi,

začal měsíc únor. Tak se pojďme nejprve ohlédnou za minulým měsícem, tedy lednem.

Leden byl měsíc administrativy. Pavel musel uzavřít pokladnu za minulý rok. Současně jsme museli připravit vyúčtování dotací a zažádat o nové. To se nám podařilo v termínu, takže jsme si mohli udělat letošní první zářez na pažbě.

Dostali jsme již od svazu známky, tak se prosím se mnou nebo Pavlem domluvte na předání. Kdo potřebuje novou průkazku, protože ta stará je již plná známek a není zde místo, ozvěte se také. Současně mám tři tištěné kalendáře soutěží, tu malou populární brožuru od Klubu leteckých modelářů. Jednu si zamluvil Jirka Bělohlávek, tak ještě dvě zbývají. Máme QR kódy, ty klubové za 3,50 a také svazové za 0. Kdo potřebuje, ozvěte se. A také máme povolenky, kdo je chtěl tak již ví, že si je může vyzvednout.

Co se týká létání, v lednu v podstatě byly snad jen čtyři dny, kdy se dalo něco podniknout. My jsme jeden z těchto dnů využili pro házedla. Navíc se náš rodinný tandem nezmohl. Upřímně, celý leden jsem měl pěkně „nakvap“. Po všech událostech a zdravotních eskapádách, které mne zasáhly, jsem byl rád, že jsem mohl zajet na závody do Ostrova. Značně mně to vylepšilo náladu a psychicky trochu narovnalo.

V lednu jsem stěhoval Samácký web na novou doménu. Takže, kdo občas chodí na stránky SAM95 vězte, že je již na nové adrese SAM95.EU. Musím ještě opravit veškeré odkazy na našem webu.

V únoru nás čekají závody na Dobré. LMK Kladno pořádá svou tradiční únorovou soutěž házedel, vystřelovadel a P30. Přeji si, aby bylo skvělé počasí, ne to, co jsme zažili v lednu. Současně v únoru začíná Český pohár F1GHJ a jsou dvě haly, obě poněkud z ruky, ve Varnsdorfu a Vilémově. Tak nevím, zda tam pojedeme, ale pokud bychom chtěli navštívit výrobní závod modelů vláčku ve velikosti TT, firmu TT Tillig Bahn, která je v nedalekém Seebnitzu, tak bychom mohli. Kdo by se nechtěl vrátit do dětských let.

https://www.tillig.com/Museum_und_Galerie.html

Zde moje stať končí, doufám, že měsíc únor bude pro vás úspěšný, zábavný a že si užijete létání či stavění dle libosti.

Přeji pěkné dny

Jirka Hloušek náčelník